Amsterdam. Tragiczny finał zasadzki nastolatków na pedofila

440

Zapadł wyrok w sprawie siedmiu nastolatków, którzy zwabili 73-latka na randkę z nieletnią, a później go zamordowali. Sąd w Amsterdamie przestrzegł, że społeczeństwo nie może dokonywać samosądów.

Amsterdam. Tragiczny finał zasadzki nastolatków na pedofila
Grupa nastolatków usłyszała wyrok za zabicie 73-latka. (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w październiku 2020 r. Grupa nastolatków w wieku od 15 do 18 lat zwabiła do parku w Arnhem 73-latka poznanego na randkowym czacie. Mężczyzna myślał, że umawia się na randkę z nieletnią dziewczyną.

"Łowcy pedofilów" zabili 73-latka

Chłopcy dotkliwie pobili mężczyznę, który zmarł niedługo później w wyniku poniesionych obrażeń. Sprawa stała się bardzo głośna, a nastolatków nazwano "łowcami pedofilów".

Sąd w Amsterdamie wymierzył im kary od 6 do 12 miesięcy pozbawienia wolności. Są także zobowiązani do wykonywania prac społecznych oraz zapłacenia 60 tys. euro rodzinie zamordowanego.

Zobacz także: Umówił się z małoletnią. Został zatrzymany

Sąd w uzasadnieniu wyroku przekazał, że nie można zastępować organów prawnych i wymierzać samodzielnie kar. "Nie tak działa nasz system prawny. Obywatele nie mogą zastępować policji i wymiaru sprawiedliwości" - przekazał sędzia.

Jak przekazuje dziennik "Trouw" szacuje, od 1 do 3 procent męskiej populacji Holandii to pedofile. Przez lata działały tam także wywołujące kontrowersje partie i stowarzyszenia m.in. Partia Miłosierdzia, Wolności i Różnorodności (PNVD). Założyciele - Norbert de Jonge i Nelson Maatman dążą do tego, aby seks z dziećmi i zwierzętami był legalny. Ponadto chcą legalizacji pornografii dziecięcej oraz nekrofilii.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić