Zwłoki tygrysa syberyjskiego. Na świecie jest ich 600

5

Funkcjonariusze straży granicznej w Rosji przechwycili szczątki tygrysa syberyjskiego. Przemytnicy zostali zatrzymani z nielegalnym towarem na granicy z Chinami.

Zwłoki tygrysa syberyjskiego. Na świecie jest ich 600
Szczątki tygrysa próbowano nielegalnie wywieźć (Ministerstwo Zasobów Naturalnych regionu Chabarowska)

Strażnicy graniczni w okolicach Chabarowska dokonali wstrząsającego odkrycia. Na granicy z Chinami zatrzymali przemytników. Po zobaczeniu przemycanych towarów nie wierzyli własnym oczom, co próbowano nielegalnie przetransportować.

Zatrzymani na granicy z Chinami okazali się kłusownikami. Nielegalnie próbowali przemycić skórę, głowę i kości należące do tygrysa syberyjskiego. Gatunek ten zagrożony jest wyginięciem i objęty przez to ścisłą ochroną. Na świecie występuje około 600 osobników. Sprawą kłusownictwa zajęły się odpowiednie służby. Zatrzymane osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Cel przemytu szczątek zwierzęcia nie był przypadkowy. W Chinach można zarobić na nich majątek. Wyjątkowo rzadko występujące na czarnym rynku pozostałości z tygrysów syberyjskich używane są do wytwarzania preparatów i produktów używanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Tamtejsza ludność wierzy, iż mają wartości lecznicze.

Zobacz także: Szczepionka AstraZeneca. Prof. Krzysztof Simon zwrócił się do pana Stanisława
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić