Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Wieloryb z nogami. Niesamowite odkrycie naukowców

71
Podziel się

Egipscy naukowcy odkryli nowy gatunek — czworonożnego wieloryba. Części szkieletu wieloryba zostały znalezione w egipskiej oazie Fajum. Uważa się, że żył około 43 mln lat temu. Ważył 600 kg i miał trzy metry długości.

Wieloryb z nogami. Niesamowite odkrycie naukowców
Czworonożny wieloryb żył 43 mln lat temu (Facebook)
bETYThBx

Naukowcy z Egiptu zidentyfikowali nowy gatunek czworonożnego wieloryba, który żył około 43 miliony lat temu. Jego pozostałości udało się znaleźć na Pustyni Zachodniej w Egipcie. Jak mówią tamtejsi naukowcy, jego czaszka przypomina czaszkę Anubisa, starożytnego egipskiego boga zmarłych z głową szakala, dlatego został nazwany Phiomicetus anubis.

Ważył 600 kg, miał 3 metry długości

Przodkowie współczesnych wielorybów rozwinęli się ze ssaków podobnych do jeleni, które żyły na lądzie przez 10 milionów lat. Według badań opublikowanych w środę przez brytyjskie czasopismo naukowe "Proceedings of the Royal Society" Phiomicetus anubis ważył około 600 kg i mierzył trzy metry długości. Musiał też mieć mocne szczęki do chwytania zdobyczy. Wieloryb mógł chodzić po lądzie i pływać w wodzie.

bETYThBz

Źródło wielu znalezisk

Części szkieletu wieloryba zostały znalezione w egipskiej oazie Fajum i zostały zbadane przez naukowców z Uniwersytetu Mansoura. Obszar ten jest obecnie pustynny, ale kiedyś było tam morze, dlatego archeolodzy uważają, że to miejsce może być źródłem wielu znalezisk.

bETYThBF
Phiomicetus anubis jest kluczowym nowym gatunkiem wieloryba i bardzo ważnym odkryciem dla paleontologii egipskiej i afrykańskiej – powiedział w rozmowie z agencją Reuters główny autor badania Abdullah Gohar.

Najwcześniejszy gatunek wieloryba

Chociaż nie jest to pierwszy przypadek odkrycia resztek wieloryba z nogami, naukowcy uważają, że Phiomicetus anubis jest najwcześniejszym gatunkiem wieloryba półwodnego odkrytym w Afryce. Uważa się, że pierwsze osobniki tego gatunku wyewoluowały w Azji Południowej około 50 milionów lat temu.

bETYThBG

W 2011 roku zespół paleontologów z Peru odkrył resztki wieloryba sprzed 43 milionów lat z czterema nogami, płetwiastymi stopami i kopytami.

Zobacz także: "To nie trzyma się kupy". Owsiak o ekstremalnych warunkach na granicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETYThCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
Weronika
3 miesiące temu
Ten portal zaczyna być brukowy. Coraz głupsze tematy , do tego wyssane z palca. Jedyny pozytyw ,że tym razem nie plują na katolików.
Bres
3 miesiące temu
Jaki wieloryb ?!. To slonik, tyle ze jeszcze kly mu nie wyrosly i nie dal rady wyjsc na lad
🦖🦕🐍
3 miesiące temu
Ja myślałem że to żywe zwierzę a to po prostu szkielet. I wielu ludzi którzy to przeczytali też zmyliło zdjęcie. To nie eksperyment tylko szkiet stworzenia z prehistorii. Ale mogliby zamiast dawać zdjęcia żywego zwierzęcia zdjęcie szkietu. Poza tym wiele zwierząt dzisiaj nie jest podobnych do ich kości więc dlaczego niby dinozaurow itp to nie tyczy. Albo skiepscilismy sprawę i te stworzenia których nie widzieliśmy za ich życia a próbowaliśmy je sobie wyobrazić wyglądały w rzeczywistości zupełnie inaczej. 🤔🤔🤔
bETYThCb
Aga
3 miesiące temu
Szkoda tylko że zanim przeczyta się o co chodzi,trzeba przeczytać to samo 10 razy.Dlatego nie będę już czytac wiadomości .
Xr3
3 miesiące temu
Coraz więcej prywatnych plaży wolność umarla
Sałatka
3 miesiące temu
Toż to Kryśka z Trybunału!!
Allacgadire
3 miesiące temu
Mutacja kowida tak przeprowadzają w laboratorium w Chinach gen ludzki
Sum
3 miesiące temu
To nie wieloryb tylko ideologia.
Jack
3 miesiące temu
Najfajniejsze są te obrazki załączane często do tego typu "odkryć". Na podstawie znalezionego zęba powstaje imaginacja która tlumaczy brakujące ogniwa w ogólnej imaginacji Darwina. Głupoty nieprawdopodobne. Coś powstało, wykształciło, ewoluowało....od czasów Darwina bezbożny świat stara się wyjaśnić powstanie życia w procesach statystycznych i zmianę rodzaju w wyniku działania tzw. Doboru naturalnego i czasu. Naukowcy poszukujący prawdy już dawno odstawili te tzw. Teorie między bajki.
Monia
3 miesiące temu
Drogie dzieci, kiedy na ziemi brakuje miłości, kiedy nie odnajduje się drogi zbawienie, ja, Matka, przychodzę, aby wam pomóc poznać prawdziwą wiarę, żywą i głęboką, by pomóc wam prawdziwie kochać. Jako Matka tęsknię za waszą wzajemną miłością, dobrocią i czystością. Moim pragnieniem jest, abyście byli sprawiedliwi i miłowali się. Moje dzieci, bądźcie radośni w duchu, bądźcie czyści, bądźcie dziećmi. Mój Syn mówił, że lubi przebywać pośród czystych serc, gdyż czyste serca zawsze są młode i wesołe. Mój Syn mówił wam, żebyście przebaczali i miłowali się wzajemnie. Wiem, że nie zawsze jest to łatwe. Cierpienie sprawia, że wzrastacie w duchu. Abyście mogli jeszcze bardziej wzrastać duchowo, musicie szczerze i prawdziwie przebaczać i kochać. Wiele moich dzieci na ziemi nie zna mojego Syna. Nie miłuje Go, lecz wy, którzy kochacie mojego Syna, którzy Go nosicie w sercu, módlcie się, módlcie się, a modląc się odczuwajcie mojego Syna w swoim wnętrzu. Niech wasza dusza oddycha Jego duchem. Jestem pośród was i mówię o małych i wielkich sprawach. Nie ustanę w mówieniu wam o moim Synu, prawdziwej miłości. Dlatego więc, moje dzieci, otwórzcie mi wasze serca. Pozwólcie mi się po matczynemu prowadzić. Bądźcie apostołami miłości mojego Syna i moimi apostołami. Jako Matka proszę was, nie zapominajcie o tych, których mój Syn powołał, aby was prowadzili! Dziękuję wam.
Monia
3 miesiące temu
Drogie dzieci! Wzywam was do otwarcia się na Boga. Popatrzcie, jak otwiera się przyroda, dając życie i owoce. Tak i ja wzywam was do życia z Bogiem i pełnego oddania się Jemu. Dzieci, jestem z wami! Nieustająco pragnę was wprowadzać w radość życia. Pragnę, aby każdy z was odkrył radość i miłość, które pochodzą tylko od Boga i które tylko On może dać. Bóg nie pragnie od was niczego poza oddaniem. Dlatego, moje dzieci, zdecydujcie się poważnie na Boga, bowiem wszystko inne jest przemijające. Tylko Bóg nie przemija. Módlcie się, byście mogli odkryć wielkość i radość życia, którą On wam daje. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”
koń
3 miesiące temu
uprawdopodobnienie eksperymentów,takie twory wychodzą,tak,tak "nowy gatunek"
Cin cin
3 miesiące temu
Ciekaw jestem jak nozdrza przesuwały się do tyłu w czasie trwania ewolucji u tych ssaków.
bETYThBT
Arci
3 miesiące temu
Wylazł z wody i się rozewaluował jeden poszedł w krokodyla i zgubił kopyta a drugi może w konia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić