Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

23-letnia Włoszka udała się do Ukrainy. Walczy z Rosją

Podziel się:

23-letnia Giulia Schiff po licznych skargach na swoich przełożonych została zwolniona z Włoskich Sił Powietrznych. Dziewczyna doświadczyła mobbingu i nękania. Nie poddała się jednak. Udała się do Kijowa, gdzie walczy w Siłach Specjalnych Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej.

23-letnia Włoszka udała się do Ukrainy. Walczy z Rosją
23-latka zgłosiła się na ochotnika do walk w Ukrainie. (Facebook)

Giulia Schiff pochodzi z Wenecji i jest byłą pilotką Włoskich Sił Specjalnych. Uczyła się w Accademia Aeronautica, czyli włoskiej Akademii Sił Powietrznych. Tam niestety doświadczyła mobbingu, o czym wielokrotnie wspominała. W końcu sprawa trafiła do sądu.

23-letnia ochotniczka walczy w Kijowie

Giulia przegrała, a Rada Stanu odrzuciła jej apelację. Została wydalona z Sił Powietrznych ze względu na "niezdolnością wojskową i zawodową". 23-latka utrzymuje jednak, że stało się to ponieważ zgłosiła nękanie.

Włoszka postanowiła nie rezygnować ze swojej pasji, a wykorzystać ją do pomocy. Zgłosiła się jako ochotniczka do walki w Ukrainie i udała się do Kijowa. Jest jedyną kobietą w swoim oddziale. W swoich mediach społecznościowych regularnie relacjonuje przebieg wojny.

Nie ma usprawiedliwienia dla braku reakcji. Trzeba pomóc państwu, które nie potrafi się obronić, najechane przez jedno z mocarstw świata z absurdalnych powodów… - napisała Giulia w swoich mediach społecznościowych.

Giulia przystąpiła do Legionu Międzynarodowego Obrony Terytorialnej. Jest to jednostka złożona z cudzoziemców, którzy chcą pomóc w walkach w Ukrainie. Liczba wniosków o przystąpienie do Legionu Międzynarodowego wynosi ponad 20 tys. Nie wiadomo jednak ile osób jest już na miejscu.

Zobacz także: Joe Biden w Warszawie. Na co liczy rząd?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić