Aspiryna to nie tylko lek. Liczba zastosowań może mocno zdziwić

3

Aspiryna jest powszechnie kojarzona jako lek, który wykorzystuje się w trakcie przeziębienia. W domu ma ją chyba każdy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że można ją stosować nie tylko podczas walki o powrót do pełni sił.

Aspiryna to nie tylko lek. Liczba zastosowań może mocno zdziwić
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Aspiryna ma szereg rozmaitych zastosowań, które wymienia "Super Express". Okazuje się, że może służyć choćby jako odżywka do roślin. Wystarczy jedynie raz na dwa miesiące rozpuścić tabletkę w wodzie do podlewania kwiatów, co sprawi, że rośliny będą odporniejsze na choroby i staną się bardziej zielone.

Te tabletki można też wykorzystywać jako środek do czyszczenia toalet. Jeśli chcesz mieć czystą muszlę klozetową, to rozpuść w niej kilka tabletek aspiryny i po upływie około 30 minut po prostu przetrzyj szczotką.

Aspiryna sprawdza się też jako wybielacz ubrań. Pomoże wtedy, gdy ukąsi owad. W takim przypadku trzeba rozpuścić w szklance wody dwie tabletki, a następnie zamoczyć wacik i przyłożyć go do miejsca, w którym zaatakował latający intruz.

Nieoczywiste zastosowania aspiryny

Popularny lek wykorzystywać można ponadto do leczenia wyprysków czy też czyszczenia przypalonych garnków - w obu przypadkach naprawdę potrafi czynić cuda! Działa skuteczniej niż wiele produktów stricte przeznaczonych do wspomnianych czynności.

Aspirynę można też używać do usuwania plamach potu na ubraniach. Rozpuść dwie tabletki w misce ciepłej wody, namaczaj ubrania przez kilkanaście minut, a później po prostu wypierz w pralce. Po wyciągnięciu z bębna będą wyglądać fenomenalnie.

Zobacz także: Nowy Aranż. Pastelowy salon po rozwodzie
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić