Dodatkowa dziurka na sznurowadła. Sprawdź, do czego służy

7

Na pewno większość z nas przynajmniej raz zastanawiała się, do czego służy dodatkowa dziurka na sznurowadła w sportowych butach. Niewiele osób wie, po co tak naprawdę jest ona umieszczana. Wbrew pozorom jednak nie jest ona zbędnym dodatkiem, a pełni bardzo ważną funkcję. Jaką?

Dodatkowa dziurka na sznurowadła. Sprawdź, do czego służy
Przez dodatkową dziurkę na górze butów sportowych należy poprowadzić tzw. węzeł płaski, który ustabilizuje naszą stopę. (unsplash)

Dodatkowa dziurka na sznurowadła najczęściej stanowi dodatek większości butów sportowych. Znaczna część osób w ogóle z niej nie korzysta, nie wiedząc, do czego tak naprawdę służy. W większości przypadków dodatkowa dziurka na sznurowadła traktowana jest jako niepotrzebny dodatek. Jak się jednak okazuje, jej wykorzystanie może nas uchronić przed nieprzyjemnymi otarciami. 

Jakie zastosowanie ma dodatkowa dziurka w sznurowadłach?

Dodatkowe dziurki na sznurowadła zlokalizowane są na samej górze buta nie bez przyczyny. Dzięki nim but nie będzie przesuwał się po piętach, a tym samym zapobiegniemy obtarciom. Przewiązanie sznurowadeł przez dodatkowe dziurki może więc ochronić użytkownika obuwia sportowego przed poważnymi kontuzjami. 

Wykorzystanie dodatkowej dziurki w sznurowadłach dobrze sprawdzi się także w przypadku nowego obuwia, które bardzo często obciera nasze pięty. Zawiązanie butów w ten sposób nie pozwoli natomiast nowym butom "zjeżdżać" po pięcie podczas chodzenia, a tym samym obcierać jej. 

Jak zawiązać buty na dodatkową dziurkę w sznurowadłach?

Przez dodatkową dziurkę na górze butów sportowych należy poprowadzić tzw. węzeł płaski, który ustabilizuje naszą stopę. W szczególności ten sposób zawiązania obuwia będzie dobry dla osób aktywnych, uprawniających różnego rodzaju sporty, głównie bieganie. Dzięki zawiązaniu sznurówek na dodatkową dziurkę w sznurowadłach nasza stopa będzie bardziej ustabilizowana podczas biegu. 

Zobacz także: Buty, które potrafią same "zawiązać" sznurówki
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić