aktualizacja 

Genialny patent. Wlej to do czajnika i odstaw. Kamień zniknie

6

Wiele osób narzeka na problemy z doczyszczeniem czajnika. Kamień bywa niezwykle uporczywy i czasami niezwykle trudno go usunąć. Jak sobie radzić z tym kłopotem? Do sieci trafił trik, z którego koniecznie musisz skorzystać w swoim domu.

Genialny patent. Wlej to do czajnika i odstaw. Kamień zniknie
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Richard Drury)

Ogromnym utrapieniem jest kamień, który osadza się na przeróżnych urządzeniach. Związek wapnia i innych materiałów znajdujących się w wodzie dla niektórych jest prawdziwym koszmarem.

Warto bez wątpienia zadbać o regularne czyszczenie czajnika, by eliminować kamień. Szczególnie istotne jest to w przypadku czajnika elektrycznego. Jeżeli zlekceważymy konieczność czyszczenia urządzenia, to zepsuć może się np. grzałka.

Jak skutecznie odkamienić czajnik?

Pomysłów na odkamienianie czajnika jest mnóstwo. Niezastąpiony wydaje się być ocet. Ten preparat, za sprawą swojej kwasowości, wręcz idealnie rozpuszcza węglany wapnia i magnezu.

Przygotowuj roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 i całość zagotuj w czajniku. Mieszankę pozostaw na kilka godzin, a potem całość porządnie przepłucz. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt do mieszanki możesz dodać kwasek cytrynowy - instruuje "Super Express".

Gdy już wylejesz mieszankę, koniecznie przemyj czajnik wodą z płynem do naczyń. Następnie pozostaw go do całkowitego wyschnięcia. Po wykonaniu tych wszystkich kroków czajnik będzie jak nowy!

Zobacz także: O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Ci kierowcy mogą mówić o wielkim szczęściu
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić