o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
AHA
|

Kładziesz papier na desce sedesowej w publicznej toalecie? Popełniasz ogromny błąd

524
Podziel się

Korzystanie z publicznej toalety rzadko jest przyjemnym doświadczeniem. Ale kiedy wzywa natura, musisz poradzić sobie ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Okazuje się, że największym błędem, jaki popełniamy, jest okładanie deski toalety papierem.

Kładziesz papier na desce sedesowej w publicznej toalecie? Popełniasz ogromny błąd
Papier ułożony na desce w toalecie (Adobe Stock)
bELimWLF

Wszyscy znamy tę sytuację – desperacko potrzebujemy toalety, a jesteśmy w podróży albo do domu mamy kawał drogi. Wtedy zazwyczaj jesteśmy zmuszeni, by udać się do toalety publicznej, która, jak wiemy, nie jest najczystszym miejscem na świecie.

Aby jednak to doświadczenie było choć trochę bardziej znośne, często przykrywamy deskę toaletową papierem, aby zapobiec przedostawaniu się drobnoustrojów na naszą skórę. Myśl tę umacniają słowa, które każdy z nas usłyszał od mamy, gdy był dzieckiem, czyli: "ułóż papier na desce".

bELimWLH

I choć można myśleć, że samo umieszczenie papieru toaletowego na desce może wystarczyć i posłużyć jako bariera między tobą a czającymi się w misce ustępowej zarazkami, to niestety nie jest to tak dobry pomysł, jak może się wydawać, a całe przedsięwzięcie może wyrządzić ci więcej szkody niż pożytku.

Oczywiście może cię niepokoić fakt, że na desce czają się drobnoustroje, jednak mimo wszystko miski ustępowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby bakterie nie mogły się do nich przyczepić. Ale wiesz jakich powierzchni bakterie uwielbiają się "łapać"? Zgadłeś, lekki, puszysty, chłonny papier toaletowy wiszący na ścianie.

Papier bardzo dobrze wchłania wilgoć i jest doskonałym środowiskiem do namnażania się bakterii. Więc kiedy pokrywasz deskę sedesową papierem toaletowym, zanim na niej usiądziesz, w zasadzie pokrywasz skażoną powierzchnię jeszcze bardziej skażonym materiałem.

bELimWLN

Dodatkowo za każdym razem, gdy toaleta jest spłukiwana, w powietrze "wyrzucane" są małe cząsteczki zarazków, które przywierają do przedmiotów wewnątrz kabiny, w tym do klamki drzwi, ścian, podłogi i właśnie papieru toaletowego. Co zaskakujące, same deski sedesowe nie są najbrudniejszymi miejscami w toalecie. Mikrobiolog Charles Gerba uważa, że to najczęściej dotykane powierzchnie stanowią największe zagrożenie.

Dlatego następnym razem, zamiast używać papieru toaletowego, gdy będziesz korzystać z toalety publicznej, wyciągnij własne chusteczki higieniczne. Oczywiście wcześniej musisz pamiętać o ich spakowaniu.

Zobacz także: Nie opuszczasz deski w toalecie? Po tych zdjęciach zmienisz swoje nawyki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELimWMi
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(524)
~MO
2 miesiące temu
Deska często jest zasikana, choć tego nie widać jeśli zdąży wyschnąć. A na rolkę papieru chyba nikt nie sika?
~MO
2 miesiące temu
Nie wierzę. Daleki papier jest brudniejszy, niż pobliska deska? No to odwinąć i wyrzucić jedną warstwę.
Mira
2 miesiące temu
Ludzie do publicznej toalety nie chodzi się na posiedzenie tylko na szybkie załatwienie potrzeby.Wiecie co to pozycja na Małysza? bez siadania na ,,brudnej,, desce.Papieru też tego publicznego nie trzeba używać,każdy powinien mieć go ze sobą dla bezpieczeństwa.
bELimWMj
klemementyna
2 miesiące temu
a ma znaczenie wielkosc zrobionej w toalecie publicznej kupki ? niektorzy robia male guwienka a ja raz w lesie widzialam na wlasne oczy strasznie duze ,nasral jakis grzybiarz go .
Praktykant
2 miesiące temu
Co trzeba przeskrobać w redakcji aby naczelny kazał takie artykuły pisać?
gość
2 miesiące temu
już nie kładę bo jestem zarażony kiłą a więc? jest cos gorszego?
Zdziwiony
2 miesiące temu
Kto przy zdrowych zmysłach robi jeszcze dzisiaj kupę?
Babcia klozet...
2 miesiące temu
Jasne i potem zatkaj chusteczkami publiczny kibel... bardzo mądre pomysły podsuwacie ludziom. Może jeszcze własny nocnik zaproponujcie.
Krom
2 miesiące temu
A jak mam się w takim razie podetrzeć, skoro papier jest be i fe?
stary człowie...
2 miesiące temu
Ja ze sobą wożę gazetę z wyciętą dziurą na taką okoliczność. To co pisało ten artykuł to jakaś nawiedzona frajerzyna. Na desce ułożyć nie można, ale kuper podetrzeć juz tak ? Ludzie sa coraz bardziej bezmyślni, a najgorsze, ze usiłują sie tym dzielić z innymi, przybierając ton i miny mędrców.
🤦‍♀️🤦‍♂️🤦‍...
2 miesiące temu
Już dawno nie czytałem większych głupot.
ola
2 miesiące temu
U mnie miedzy tyłkiem a deską jest program KO a czasami SLD (ale to już w wychodku).
21cm
2 miesiące temu
A co zrobić jak wacek sięga lustra wody? Mam długiego i często dotyka...
bELimWMb
Lulek
2 miesiące temu
Ja tam problemu nie mam. Jak mnie przyciśnie w otwartej przestrzeni to zawsze udaje mi się znaleźć mało uczęszczaną uliczkę, a tam zawsze jest jakiś kosz na śmieci...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić