Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
APS
|

Nie uwierzysz, co robią z mydłem w hotelu. Pokojówki nie wyrzucają go do śmieci

49
Podziel się:

Goście w hotelach mogą liczyć na środki higieniczne zamknięte w niewielkich pojemnikach. Są to zazwyczaj szampony do włosów, balsamy i kostka mydła. Jak się okazuje, ostatniego środka czystości pokojówki nie wyrzucają do śmietnika. Co robią z pozostałościami?

Nie uwierzysz, co robią z mydłem w hotelu. Pokojówki nie wyrzucają go do śmieci
Youtube.com

Hotelowi goście nierzadko nie mają czasu, aby do końca zużyć te produkty. W obiektach pięciogwiazdkowych mydła i szampony wymieniane są natomiast codziennie. Po skończonym pobycie część osób zabiera ze sobą kosmetyki i mydełka, inni zostawiają je w łazience. Sprzątający pokoje personel nie wyrzuca do kosza tych pozostałości po gościach. Podlegają one ponownej obróbce.

Kosmetyki w hotelach są ponownie wykorzystywane

Proces ten został uruchomiony niedawno, a jego twórcą jest Sean Sappler. Mężczyzna przetwarza mydło, które goście w hotelach zostawiają po sobie. Jest ono dezynfekowane i służy w szczytnym celu. Mężczyzna zdecydował się na taki krok, kiedy zdał sobie sprawę, że na wysypisku śmieci codziennie ląduje około 5 milionów jednostek mydła. Uznał, że można je ponownie wykorzystać z korzyścią dla wielu ludzi. Założył więc firmę Clean The World i podjął działalność charytatywną.

"Pewnego razu zauważyłem, że hotel zmieniał mydło każdego dnia, chociaż oczywiście nie miałem czasu, aby go wykorzystać do końca. Wyjaśnili mi, że jest to wymagane przez kierownictwo hotelu i wszystko ze względu na status pięciu gwiazdek" – tłumaczył decyzję o rozpoczęciu działalności Sean.

Proces wytwarzania mydła

Kosmetyki, które nie zostały wykorzystane przez gości i niewyrzucone przez nich do śmieci trafiają do specjalnego pojemnika. Następnie rozpoczyna się proces produkcji nowych mydełek. Produkt jest uprzednio dezynfekowany. Powstały kosmetyk jest przekazywany potrzebującym. Seiler i jego współpracownicy po siedmiu latach aktywnej pracy przedstawili ludziom 7 milionów mydeł i 400 tysięcy zestawów z produktami higienicznymi.

Zobacz także: Recycling Used Bars of Soap to Save Lives
Zobacz także: Dyrektorka szkoły komentuje słowa Czarnka. "Takie wypowiedzi mogą dzielić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Uppa
rok temu
I to jest słuszna decyzja, nie musi być zdezynfekowana, przeróbka mydła zniszczy wszelkie bakterie i wirusy.
xxaa
rok temu
Jeżeli są czyszczone i dezynfekowane to jestem za przerabianiem ich na nowe środki czystości.
Mila
rok temu
obrzydliwe.
mała mi
rok temu
i to niby ma być hotel pięciogwiazdkowy??!! to jakiś żart??!! to i ręczników ani pościeli nie zmieniajcie, bo przecież gość korzystał z pokoju zaledwie 48 godzin, to przecież nie ubrudził ani pościeli, ani ręczników!! szok!! a jakby do takiego hotelu pięciogwiazdkowego pojechał tusek czy kaczyński, to też by dostał mydło po poprzednich gościach hotelowych??!!
jaja
rok temu
"na wysypisku śmieci codziennie ląduje około 5 milionów jednostek mydła" i dalej "Seiler i jego współpracownicy po siedmiu latach aktywnej pracy przedstawili ludziom 7 milionów mydeł". Znakomita efektywność. Czyli facet z pomocnikami przez 7 lat "aktywnej pracy" zutylizował mydełka wyrzucane w ciągu 1,5 dnia.
Marta
rok temu
Można do sprzatania uzyc. Rozumień politykę firmy ale co, klienci nie kończyli jednego a już otwierali drugie
Gośka
rok temu
Fujjjjj.....
Nie bać pis
rok temu
"Seiler i jego współpracownicy po siedmiu latach aktywnej pracy przedstawili ludziom 7 milionów mydeł i 400 tysięcy zestawów z produktami higienicznymi." Przedstawili? Chyba podarowali skoro to charytatywna dzialalnosc
ortek
rok temu
służy - komu, czemu? - szczytnemu celowi, nie " w szczytnym celu".
Smakosz
rok temu
Nic nowego to tak jak z fasolka po bretońsku u Gesler
mar
rok temu
Nic nowego to tak jak z fasolka po bretońsku w knajpie, kiełbasa w niej to recykling wczorajszego grila, dlatego tak smakuje:)
mar
rok temu
Nic nowego to tak jak z fasolka po bretońsku w knajpie, kiełbasa w niej to recykling wczorajszego grila, dlatego tak smakuje:)
Bum
rok temu
Dorobi się jak ,,Zabłocki na mydle "
Oszczędny
rok temu
Napisałem, jak można scalić skrawki mydło w jedno duże, ale zostało to skrzętnie usunięte. Drobna uwaga! Jeżeli, ktoś to przeczytał, to mydła nie wstawiamy do gorącego piekarnika, tylko stopiowo pogrzewamy do podanej temperatury.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić