aktualizacja 

Kobieta całkowicie odstawiła sól. Takie były skutki po 4 tygodniach

45

Nikita Bhardwa postanowiła posłuchać swojego trenera i wykluczyła z diety sól, a ponadto ograniczyła cukier. Po czterech tygodniach bardzo mocno pożałowała takiego ruchu.

Kobieta całkowicie odstawiła sól. Takie były skutki po 4 tygodniach
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Nikita Bhardwa miała kłopot z uciążliwymi wzdęciami. Opowiedziała o tym trenerowi, który poradził jej, by na jakiś czas wyłączyła ze swojej diety sól oraz cukier.

Uznała, że skorzysta z tej porady. Co prawda cukru całkowicie z diety nie zdołała usunąć, ale dopilnowała, by nie spożywać soli. Niestety, już po kilkunastu dniach samopoczucie kobiety mocno się pogorszyło.

Ciągle była zmęczona. W nocy natomiast nie mogła spać. Ze snu wyrywały ją potężne bóle wywoływane poprzez skurcze mięśni.

Dosłownie wyłam z bólu - zrelacjonowała na forum.

Odstawiła sól. To był wielki błąd

Portal kobieta.wp.pl podaje, że u Nikity pojawiły się też bóle i zawroty głowy. Ciągle czuła potrzebę zjadania niezdrowych posiłków. W końcu zrozumiała, że musi udać się do dietetyka, który zaskoczył ją swoją diagnozą.

Specjalista już w pierwszych słowach napomniał Nikitę, że każdy pierwiastek w diecie jest niesamowicie ważny. Całkowite wykluczenie soli spowodowało zaburzenia równowagi elektrolitów, co mogło spowodować naprawdę poważne konsekwencje. Długie niespożywanie soli w efekcie powoduje stan zwany hiponatremią, czyli niedoborem sodu. Skrajny niedobór zaburza prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała - podkreśla kobieta.wp.pl.

Oczywiście ograniczenie soli może polepszyć stan zdrowia. Całkowite wyłączanie jej z diety nie jest jednak uznawane za korzystne.

Zobacz także: W samym bikini na deskorolce. Od polskiej siatkarki trudno oderwać wzrok (wideo)
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić