Ksiądz ostro o wróżeniu z kart. Nie miał żadnych wątpliwości

97

Oto kolejny temat, z którym zmierzył się znany i lubiany ksiądz z TikToka - Sebastian Picur. Duchowny otrzymał na tej platformie pytanie od jednego z fanów w sprawie wróżenia z kart. Internauta chciał wiedzieć, czy tarot jest grzechem. Kapłan stanowczo zareagował. Sami zobaczcie.

Ksiądz ostro o wróżeniu z kart. Nie miał żadnych wątpliwości
Ksiądz o wróżeniu z kart. Tak to skomentował. (Pixabay (MiraCosic), TikTok)

Katolicki ksiądz Sebastian Picur został wyświęcony w 2013 roku. Aktualnie posługuje w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

W wolnych chwilach uaktywnia się na TikToku, gdzie śledzi go przeszło 656 tysięcy internautów. W filmikach, jakie nagrywa duchowny, dzieli się wiedzą i wiarą na temat kościoła i Boga.

To właśnie na tej platformie każdego dnia o godzinie 21:00 prowadzi. tzw. live (wejście na żywo), podczas którego modli się litanią loretańską z użytkownikami sieci. Następnie odmawia z nimi różaniec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wróżbita Maciej: "Doda mówiła, że osobom znanym jest ciężko wejść w szczerą relację"

Wróżenie z kart to grzech? Ksiądz Picur nie ma wątpliwości

Teraz do księdza Sebastiana Picura zgłosił się jeden z tiktokerów. Od dłuższego czasu nurtowała go pewna sprawa. Szukał sensownych odpowiedzi.

Czy tarot (wróżenie z kart) to grzech? - dopytywał z ciekawością internauta.

Ksiądz szybko pośpieszył z wyjaśnieniami. Nagrał w tym celu specjalne wideo. "Wróżenie z kart jest grzechem przeciw pierwszemu Przykazaniu: Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną" - stwierdził zdecydowanie duchowny.

Osoba, która korzysta z takich praktyk, odwraca się od Boga i kieruje w stronę sił przeciwnych (demonicznych) - dodał.

Filmik na TikToku cieszył się sporą popularnością. W krótkim czasie zebrał 88 tysięcy wyświetleń i ponad dwa tysiące polubień. Użytkownicy ochoczo go komentowali.

Niektórzy nie kryli swojego oburzenia taką reakcją kapłana. "Wróżenie z kart jest złe, a słuchanie przepowiedni z Medjugorie ok..." - piała jedna osoba.

Co ma Bóg wspólnego z tarotem? Ludzie, otrząśnijcie się - dodawała inna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić