Lepiej ich nie kupuj. Przynoszą pecha i nieszczęście!

82

Niektóre rośliny uznawane są w astrologii za przynoszące pecha i nieszczęście. Mogą odpowiadać za niepowodzenia w życiu domowników. Trzeba także wiedzieć, które nadają się do uprawy na balkonie. Przekonaj się, których kwiatów i roślin lepiej nie mieć w domu.

Lepiej ich nie kupuj. Przynoszą pecha i nieszczęście!
Wrzosy należą do roślin przynoszących pecha. (Unsplash, Lumitar)

Pechowe rośliny oraz kwiaty 

Zgodnie z astrologią, niektóre rośliny mogą przynosić pecha domownikom. Często odpowiadają one za porażki i problemy w życiu osobistym. Jednak nie tylko astrologia jest źródłem takich przekonań. Ludowe wierzenia, przekazywane z pokolenia na pokolenie, także przestrzegają przed posiadaniem niektórych rodzajów roślin oraz kwiatów. Których roślin lepiej nie mieć w domu?

Jednym z nich jest wrzos. W krajach skandynawskich uznawany jest nie tylko za pechowe, ale kojarzony także z ubóstwem. Według specjalistów feng shui wrzosy przynoszą złą energię i źle wpływają na otaczającą przestrzeń. 

Kolejną trudną rośliną jest hibiskus. Według astrologii i legend przynosi trudności w związku i wpływa negatywnie na relacje. Lepiej pozbyć się go, jeśli szuka się sympatii. 

Inną rośliną jest bluszcz. Przez to, w jaki sposób rośnie, łatwo domyślić się, co może zwiastować. Bluszcz sprzyja uczuciu poplątania i zagubienia. Według ludowym wierzeń bluszcz przynosi pecha w miłości. Dodatkowo roślina jest trująca, dlatego warto na nią uważać.

Za pechowe uznawane są także monstery i filodendrony. Mówi się, że rośliny emitują negatywne wibracje, a osoby przebywające w ich otoczeniu czują się rozdrażnione i niespokojne. Filodendrony mogą wpływać na trudne relacje w rodzinie, a im więcej tych roślin, tym gorzej dla domowników. 

Autor: OSK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić