aktualizacja 

Łoś, a może kot? Iluzja optyczna robi furorę w sieci

5

Oto obrazek przedstawiający pewną iluzję optyczną. Na pierwszy rzut oka czarno-biała grafika z licznymi zawijasami zdaje się być bardzo chaotyczna i nie prezentować niczego konkretnego. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie jednoznaczne! Przyjrzyj się dobrze, a zobaczysz kształt zwierzęcia. Co dostrzegłeś jako pierwsze: łosia czy kota? Jak to możliwe? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Łoś, a może kot? Iluzja optyczna robi furorę w sieci
Co widzisz na obrazku? (Twitter)

Wspomnianą grafikę z iluzją zamieścił swego czasu na koncie na Twitterze użytkownik Tom Hicks (@thicks713). Mężczyzna opatrzył zdjęcie ciekawym komentarzem z wyjaśnieniami. "Niezależnie o tego, jakie zwierzę zobaczysz jako pierwsze, nie jest ono częścią ilustracji. To tylko złudzenie optyczne stworzone przez twój własny mózg" – napisał. Tym obrazem podzielił internautów. W sieci zawrzało.

Niektórzy znaleźli na obrazku posturę kota, inni zaś łosia. Jeszcze kolejni zarzekali się, że zupełnie nic tutaj nie dostrzegają. Pozostałym udawało się to dopiero po zmrużeniu oczu lub przymknięciu jednego z nich. Część potrzebowała spojrzeć na grafikę z perspektywy, czyli oddalając ją. A ty? Wytęż wzrok i odpowiedz na pytanie, co widzisz? Który kształt dostrzegłeś jako pierwszy? O czym to świadczy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Patryk Vega to prawdziwy artysta? Aktor się zawahał

A ty co widzisz na obrazku?

Zdaniem internauty udostępniającego obrazek z iluzją optyczną to, co na nim zobaczyliśmy, dobrze pokazuje, jak działa nasz mózg. Dodaje on, że w ten sposób zorientujemy się, która z półkul jest u nas dominująca: lewa, czy prawa. Niestety, sęk w tym, że autor postu nie podzielił się dokładną interpretacją grafiki. A szkoda! Z pewnością wielu chciałoby ją poznać.

Przypomnijmy. Powszechnie uważa się, że te osoby, u których dominuje prawa półkula mózgu, są bardziej kreatywne i posiadają zdolności artystyczne. W życiu liczą się dla nich intuicja, wiara i emocje. Mogą też pochwalić się bogatą wyobraźnią.

Natomiast osoby z dominującą lewą półkulą mają zdolności analityczne i językowe. Skupiają się na szczegółach i logice. Świetnie radzą sobie z matematyką.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić