Sekret szybkiego zasypiania. Metoda, dzięki której zaśniesz w moment

264

Liczenie owiec czy ciepłe mleko nie pomagają? Masz problemy z zasypianiem? W dzień jesteś nieprzytomny i zestresowany? Naukowcy znają metodę, dzięki której zaśniesz w niecałe 60 sekund. Sekret leży w oddychaniu.

Sekret szybkiego zasypiania. Metoda, dzięki której zaśniesz w moment
Problemy z zasypianiem (Getty Images)

Bezsenność jest najczęściej objawem przemęczenia i nadmiernego stresu. Rozwiązaniem na problemy z zasypianiem okazuje się metoda 4 - 7 - 8. Jest to technika oddychania, która pozwala zasnąć w mniej niż minutę.

Na czym polega metoda 4-7-8? Technika 4-7-8 umożliwia natychmiastowe zaśnięcie. Jej twórcą jest dr Andrew Weil z Arizony, który opisał inspirowaną jogą metodę oddychania działającą jak naturalny środek uspokajający dla układu nerwowego.

Ta prosta metoda ta zmniejsza stres i napięcie w ciele. – Metoda ta pozwala uspokoić ciało i umysł, zrelaksować się oraz – co najważniejsze – szybko poczuć sennym – mówi o metodzie jej twórca.

Przez cały czas trwania ćwiczenia należy dotykać podniebienia czubkiem języka, tuż nad zębami. Na początku zrób mocny wydech przez usta, możesz przy tym nawet wydać dźwięk. Zamknij usta i przez 4 sekundy w spokoju, po cichu rób wdech nosem. Wstrzymaj oddech na 7 sekund, a następnie zrób jeden spokojny wydech przez usta licząc do 8. Taką serię trzeba powtórzyć cztery razy.

Ważne jest, aby podczas oddychania mieć zamknięte oczy. Oddychać trzeba bardzo spokojnie. Wszystkie wdechy powinny być wykonywane przez nos, a wydechy przez usta mają być głośne. W ten sposób dostarczamy więcej tlenu do organizmu i odprężamy nasz układ nerwowy. Pomaga to w odstresowaniu i odwraca nas od codziennych myśli, które uniemożliwiają spokojne zasypianie.

Bezsenność groźna dla zdrowia. Cierpisz na bezsenność i ciągle jesteś zmęczony? Naukowcy tłumaczą, że warto jest słuchać muzyki zanim się zaśnie. Przyśpiesza ona przejście do fazy snu, która odpowiada za regenerację naszego organizmu. Nie bagatelizuj bezsenności, ponieważ może ona prowadzić nawet do śmierci.

 Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: Zagrożenia wynikające z przeciągającej się izolacji okiem psychologa
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić