Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
DSM
|

Modna kuracja? Ginekolog ostrzega. "Śmierć to najgorszy scenariusz

40
Podziel się

"Perły księżniczki" to nowy trend wśród wielbicielek medycyny alternatywnej. Sprzedawane w internecie zawiniątka dopochwowe mają według producenta leczyć z infekcji bakteryjnych i grzybicznych. Znana ginekolog ostrzega, że używanie "pereł" może prowadzić nawet do wstrząsu septycznego i śmierci.

Modna kuracja? Ginekolog ostrzega. "Śmierć to najgorszy scenariusz
"Perły księżniczki" mogą nawet doprowadzić do śmierci (Instagram, marta_lekarzkobiet)
bFdKZmdh

Przeciwko tzw. perłom księżniczki wypowiedziała się Marta Wójcik, ginekolog-położnik. Popularna na Instagramie lekarz ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznym produktem, który można kupić w internecie. Chodzi o "perły księżniczki", czyli woreczki wypełnione suszonymi ziołami, które mają rzekomo leczyć wiele różnych schorzeń, od infekcji grzybicznych i bakteryjnych po wypadanie macicy i endometriozę.

Producent radzi włożyć zawiniątko do pochwy i zostawić na trzy dni

Po pierwsze - wkładanie czegokolwiek do pochwy na 72h zagraża zdrowiu jak i życiu. Wstrząs septyczny i następująca po nim śmierć to najgorszy scenariusz - ostrzega Marta Wójcik.
bFdKZmdj

Ginekolożka podkreśla także, że nie ma badań, które potwierdzałyby dobroczynne działanie "pereł księżniczki" ani gwarantowały bezpieczeństwo ich stosowania. Fakt, iż w składzie znajdują się substancje o działaniu antybakteryjnym nie oznacza, że wkładanie ich do pochwy ją "odkazi". Na tej samej zasadzie niektóre kobiety starają się "domowym sposobem" leczyć infekcje intymne, wkładając do pochwy ząbki czosnku, przed czym również ostrzega lekarka.

Nie próbuj, bo uszkodzisz śluzówkę! I to, co nastąpi później, gdy doprowadzisz do nadmiernego złuszczania śluzówki, będzie można sprzedać klientowi jako oczyszczanie pochwy. Powstające owrzodzenie ze zdrowiem i oczyszczaniem nie ma jednak nic wspólnego.

I faktycznie na stronie producenta "pereł" można przeczytać, że "złuszczanie nabłonka pozwala na jego głęboką regenerację". Pudełko z sześcioma woreczkami kosztuje w internecie ok. 150 zł. Niektóre sklepy zachowawczo podkreślają, że sprzedawany przez nie produkt nie jest lekiem.

bFdKZmdp

Niepokojące jest również to, że producent "pereł" nie podaje pełnego składu. Listę kilkunastu roślin zamyka tajemnicze "i inne rzadkie komponenty Tradycyjnej Medycyny Chińskiej". Marta Wójcik zachęciła innych lekarzy do wypowiedzenia się na temat "pereł". Odpowiedział jej Robert Jędra, ginekolog z Warszawy.

Leczyłem pacjentkę, która miał odczyn alergiczny po tym specyfiku. Mówię zdecydowane nie - podkreślił lekarz.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKZmdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
gnago
5 dni temu
Po pierwsze - wkładanie czegokolwiek do pochwy na 72h zagraża zdrowiu jak i życiu. Wstrząs septyczny i następująca po nim śmierć to najgorszy scenariusz - ostrzega Marta Wójcik. taa wszystko łącznie z spiralami.... kobieciny won z z organizmu. Ale czego się spodziewać od przedstawicieli BIG farmy pewnie w życiu recepty nie wystawiła na robiony w aptece lek
.....🥨.....
5 dni temu
🤣🤣🤣🤣🤣🤣👍
nick
5 dni temu
tylko szczepionki mRna sa bezpieczne, doskonale przebadane i nie powodują żadnych skutków ubocznych.. jak do tej pory nie ma potwierdzonego przypadku śmiertelnego po przyjęciu preparatu.. wszyscy co umarli nagle po jakimś czasie od przyjęcia nazywani są przez 'foliarzy' ofiarami szczepionki a to przecież zwykła koincydencja czasowa.
bFdKZmdL
Jbffnn
6 dni temu
Na filmie wegi było żeby 8 mandarynek wsadzić w pochwę to na coś tam pomaga
Jbffnn
6 dni temu
Na filmie wegi było żeby 8 mandarynek wsadzić w pochwę to na coś tam pomaga
henieck
6 dni temu
współczesnej medycyny nie interesują żadne substancje, na które nie ma patentu. Wszystkie te substancje uchodzą za niebezpieczne, szkodliwe, niedziałające, bez badań itd.
Alicja
6 dni temu
Jest coś długie i gorące, i bardzo fajne, co można i nawet trzeba tam wkładać, i my to od początku świata bardzo lubimy. Teoretycznie facet może i powinien to w nas trzymać jak najdłużej (oj, jak ja bym chciała 72h?) ale mało który potrafi chociaż kilkanaście minut? Przeważnie już po kilku minutach "parzenia herbaty", niestety zaczyna pulsować i napełniać...
ona
6 dni temu
powinni jeszcze o tamponach powiedzieć jakie szkodliwe
Masza
6 dni temu
Pierwsze słyszę.pisza aby to rozpowszechnić czy po co?
Haka maka
6 dni temu
Do wiezienia bałamucicieli pozamykac za narazanie innych poprzez glupote jesli tak
gość
6 dni temu
Popularna lekarz to lekarka. Ludzie litości. Kto Was uczył polskiego
Kamil
6 dni temu
Czego to ludzie sobie nie wsadzą. Aby tylko nie leczyć się u specjalisty.
analna Ala
6 dni temu
Polecam kulki analne.
bFdKZmdD
Taka prawda
6 dni temu
Wam chłopa potrzeba bo już całkiem sfiksowałyście...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić