Nie możesz pozbyć się muszek owocówek? Wypróbuj ten trik

1

Muszki owocówki to uciążliwe owady, a wiedzą to szczególnie ci, którzy trzymają owoce i warzywa poza lodówką, bez przykrycia. Niekiedy pozbycie się ich bywa naprawdę trudne, jednak istnieje domowy trik, który pomoże w walce z nimi.

Nie możesz pozbyć się muszek owocówek? Wypróbuj ten trik
Fot. YouTube/Zdrowe Życie (YouTube)

Muszki owocówki to małe owady, które bywają uciążliwe latem, gdy na zewnątrz, poza lodówką trzymamy dużo owoców i warzyw. Bardzo szybko się rozmnażają. Składają jaja na nadpsutej żywności i skażają ją bakteriami. 

Mało kto wie, że te niewielkie owady mogą za jednym razem złożyć aż 500 jaj, i mimo że żyją ok. 2 tygodni, to ich ilość wystarczy, by na długo nie dawały nam spokoju. Zaczynają pojawiać się w innych pomieszczeniach w mieszkaniu i coraz ciężej jest się ich pozbyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sowa tańczy w kościele. Ptak, który wleciał do świątyni hitem internetu

Jak pozbyć się muszek owocówek?

W pierwszej kolejności bardzo ważne jest, aby schować świeże owoce, tak by muszki nie miały do nich dostępu. Tych nadpsutych, na których żerują muszki, należy się jak najszybciej pozbyć. 

Muszki przyciągają zapachy, dlatego też na nic się zda zwykłe wyrzucenie zepsutych owoców do kosza. Pojemnik należy zatem opróżnić z resztek żywności. Unikać trzeba również pozostawiania brudnych bądź niedomytych naczyń w zlewie. To jedynie przyciągnie owady. 

W przypadku, gdy w mieszkaniu muszki zdążyły się już zalęgnąć, warto wypróbować domowy, sprawdzony trik.

Jak radzi tiktokerka prowadząca profil Zmiana_sylwetki, aby pozbyć się muszek owocówek, trzeba wlać do naczynia np. słoika 50 ml wody, 50 ml octu jabłkowego i łyżkę płynu do mycia naczyń. Sporządzony, wymieszany płyn pozostawić na noc. 

Istnieją też inne zapachy, które na muszki działają odstraszająco. Jest to m.in. zapach mięty. Warto na parapecie trzymać doniczkę z tym ziołem ewentualnie zastosować miętowy olejek. Kilka jego kropel zmieszać z wodą i przetrzeć powierzchnie blatów i parapetów. 

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić