aktualizacja 

Oczekiwana długość życia. Polska wśród najgorszych na świecie

180

Naukowcy Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka przeprowadzili badania, dzięki którym ustalono długość życia w poszczególnych krajach. Polska ma jeden z najgorszych wyników na świecie.

Oczekiwana długość życia. Polska wśród najgorszych na świecie
Polacy z jednym z najgorszych wyników. (Pixabay)

Badacze z Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka w Rostocku zajęli się oczekiwaną długością życia w poszczególnych krajach. Wzięli pod uwagę wyniki z poprzednich lat, na które znaczący wpływ miała pandemia koronawirusa. Polska w tych statystykach wygląda źle.

Oczekiwana długość życia

Badania, które są dziełem wielu naukowców, upublicznił Jonas Schöley z Instytutu w Rostocku.

Oczekiwana długość życia na koniec 2021 r. zmniejszyła się w porównaniu z 2019 r. aż o 24 miesiące. Jest to wynik statystyczny, ale według ekspertów pokazuje, że życie uległo pogorszeniu. Przede wszystkim przez panującą od dwóch lat pandemię. -

W krajach Europy Zachodniej, takich jak między innymi Hiszpania, Anglia, Włochy, po raz ostatni tak duży spadek średniej długości życia w chwili urodzenia zaobserwowano w jeden rok był podczas II wojny światowej - mówi ekspert dr José Manuela Aburto.

Gorzej od Polski wypadły jedynie Bułgaria, Słowacja, Litwa i USA. Ale nie wszędzie sytuacja wygląda tak źle. Od 2019 roku oczekiwana długość życia wzrosła w 7 z 29 przebadanych państw: w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii.

Zobacz także: Ilona Łepkowska pogodziła się z Małgorzatą Kożuchowską?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić