Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Oczekiwana długość życia. Polska wśród najgorszych na świecie

107
Podziel się:

Naukowcy Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka przeprowadzili badania, dzięki którym ustalono długość życia w poszczególnych krajach. Polska ma jeden z najgorszych wyników na świecie.

Oczekiwana długość życia. Polska wśród najgorszych na świecie
Polacy z jednym z najgorszych wyników. (Pixabay)

Badacze z Instytutu Badań Demograficznych Maxa Plancka w Rostocku zajęli się oczekiwaną długością życia w poszczególnych krajach. Wzięli pod uwagę wyniki z poprzednich lat, na które znaczący wpływ miała pandemia koronawirusa. Polska w tych statystykach wygląda źle.

Oczekiwana długość życia

Badania, które są dziełem wielu naukowców, upublicznił Jonas Schöley z Instytutu w Rostocku.

Oczekiwana długość życia na koniec 2021 r. zmniejszyła się w porównaniu z 2019 r. aż o 24 miesiące. Jest to wynik statystyczny, ale według ekspertów pokazuje, że życie uległo pogorszeniu. Przede wszystkim przez panującą od dwóch lat pandemię. -

W krajach Europy Zachodniej, takich jak między innymi Hiszpania, Anglia, Włochy, po raz ostatni tak duży spadek średniej długości życia w chwili urodzenia zaobserwowano w jeden rok był podczas II wojny światowej - mówi ekspert dr José Manuela Aburto.

Gorzej od Polski wypadły jedynie Bułgaria, Słowacja, Litwa i USA. Ale nie wszędzie sytuacja wygląda tak źle. Od 2019 roku oczekiwana długość życia wzrosła w 7 z 29 przebadanych państw: w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii.

Zobacz także: Ilona Łepkowska pogodziła się z Małgorzatą Kożuchowską?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Ewa
4 miesiące temu
Brak opieki med.,niskie dochody,brak jakiejkolwiek pewnosci tzw.jutra. Stres!!!
Bisia
4 miesiące temu
Za PO moja mama dostała podwyżkę emerytury 5 zł, a ojciec 7 zł. To były podwyżki Super. Śmiechu warte i wy narzekacie na obecny RZĄD?
Takzetego
4 miesiące temu
Szczurom też eksperymenty skracają zycie
Haha
4 miesiące temu
Długość życia oczekiwana przez ZUS i rząd tylko do 1-go dnia emerytury
Gość
4 miesiące temu
Nie ma się co dziwić. PiS nam pozamykał przychodnie.Zamiast na szpitale to kasa dla Rydzyka i TVP.Żywność chemiczna ale sanepid ma ważniejsze sprawy, ścigać ludzi nie wierzących w srovida.
Tomek1
4 miesiące temu
Częste mycie skraca życie. I chodzenie do kościoła.
Szczepcio.
4 miesiące temu
Trzeba zagłosować w wyborach na PO-PSL,a długość życia się wydłuży.
Leuna
4 miesiące temu
Wyjść na ulicę jak za czasów PRL i zrobić porządek z rządzącymi pamiętajmy ludności jest więcej niż rządzących tylko tylko można zrobić by zaprzestać temu co się dzieje.Tylko wszyscy muszą wyjść a nie małe jednostki ... jednostki rozproszą na cały lud nie mają sposobu dobro ma zwyciężyć a nie zlo zastrasza ludzi...
Zębiełek.
4 miesiące temu
Czego się spodziewać mieszkańcy Polski u ubożeją drożyzna wszędzie utrudniony dostęp do placówek zdrowotnych (przez Covid-19) emerytury poniżej krytyki.
Tfusk.
4 miesiące temu
Kiedy rozliczą komuchów i Bolka. Nie czekajmy aż sami wyzdechają.
Obywatel
4 miesiące temu
Właśnie odkryłem, że można skończyć medycynę i dalej pozostać nieukiem. Dzwoniłem do lekarki z zapytaniem, czy żona w początkowe ciąży może się zaszczepić. Odpowiedziała, że nie tylko może, ale nawet musi. Jak zapytałem, czy wie, że producent informuje, że nie prowadził badań na ciężarnych odpowiedź ala, że przeprasza, ale jyz musi kończyć rozmowę! DEGRENGOLADA!!
sdsd2ss
4 miesiące temu
Niszczą rządy służbę zdrowia i karzą się szczepić syfem to i się skraca wiek zycia
Hanna
5 miesięcy temu
Roz**bana służba zdrowia, okradający coraz bardziej nas rząd na rzekome składki zdrowotne, a co z tego mamy? Starsze osoby UCZCIWIE pracujące całe życie w tym kraju, które teraz nie stać nawet na to, żeby kupić sobie leki, nie stać ich na godne życie...nie ma co się dziwić, to chory kraj i CHORA WŁADZA.
Max Blitz
5 miesięcy temu
"Polski zgład"😉
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić