Pies, który mówi. Sheepadoodle potrafi porozumiewać się z właścicielką

29

Bunny to suczka rasy sheepadoodle. Dzięki intensywnym treningom ten sympatyczny piesek z Waszyngtonu potrafi porozumiewać się z otoczeniem - używa do tego specjalnych przycisków.

Pies, który mówi. Sheepadoodle potrafi porozumiewać się z właścicielką
Właścicielka nauczyła swojego psa jak się porozumiewać (zdjęcie poglądowe). (Getty Images)

Bunny należy do Alexis Devine, któtra trenowała swojego psa przez wiele długich tygodni. Wysiłek opłacił się, dziś pies potrafi porozumiewać się z otoczeniem za pomocą kilkudziesięciu przycisków.

Pies, który "mówi"

Bunny potrafi wyrażać emocje i zainteresowania. Komunikuje ludziom swoje potrzeby i nie ma tutaj mowy o żadnym przypadku. W materiale wyemitowanym przez "Dzień Dobry TVN" Alexis wytłumaczyła jak do tego wszystkiego doszło.

Zaczęła od najważniejszej i jednocześnie najprostszej czynności, czyli spaceru. Po kilku tygodniach używania przycisku pies wiedział, co musi nacisnąć, aby oznajmić, że musi wyjść. Obecnie suczka ma do dyspozycji 102 różne przyciski i większość wykorzystuje.


Codziennie ma co innego do powiedzenia. Dużo mówi o swoich przyjaciołach. To fascynujące! Obserwuję u niej pewną kreatywność - mówi Alexis Devine..

Alexis powiedziała, że tego typu nauka może pomóc w medycynie zwierząt. O wiele łatwiej będzie pomóc czworonogowi jeśli ten będzie umiał wyrażać swoje potrzeby oraz co mu dolega.

Zobacz także: Zabawa szczeniaka z motylem. Śmieszne nagranie, które stało się hitem internetu
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić