oprac. Marta Kutkowska| 

Składanie prześcieradła z gumką to droga przez mękę. Wypróbuj ten trik

12

Każdy z nas wie, jak trudno jest utrzymać pościel w należytym porządku. Najwięcej problemu sprawiają prześcieradła z gumką. Jeśli niedbale wrzucimy je do szafy, możemy się spodziewać kłopotliwego prasowania. Zastosuj ten trik i ciesz się gładkim prześcieradłem.

Składanie prześcieradła z gumką to droga przez mękę. Wypróbuj ten trik
Jak złożyć prześcieradło z gumką? (Adobe Stock)

Świeże, wyprasowane prześcieradła potrafią poprawić humor po ciężkim dniu. Jednak każdy gospodarz wie, że utrzymanie poszewek w dobrej formie to nie lada wyzwanie. Chyba że zabierzemy się do tego ze sprytem. Zastosuj ten prosty trik.

Jak prać i suszyć prześcieradło z gumką?

Prześcieradła z gumką najlepiej prać osobno - bez odzieży i pojedynczo - nie wszystkie prześcieradła na raz. Więcej miejsca w bębnie pralki sprawia, że materiał może się swobodnie obracać i nie zwinie się w węzeł. Pamiętaj, że najlepiej wybierać prześcieradła bawełniane, jedwabne lub z tkaniny jersey - one będą najłatwiejsze w praniu i konserwacji.

Zanim przejdziesz do składania poszewki, postaraj się je sprytnie wysuszyć. Zawieś jego rogi na drzwiach pokoju. Jeśli chcesz skutecznie wyprasować swoją pościel, zacznij od środkowej części i stopniowo przesuwaj żelazko na boki. Teraz materiał jest już przygotowany do złożenia.

Sprytne składanie

Rozłóż materiał na twardej powierzchni. Wywiń rogi prześcieradła, złap przeciwległe końce i strzep. Potem rogi ułóż w trapez i naprzemiennie, raz z jednej strony, raz z drugiej, składaj w prostokąt. Na końcu prześcieradło będzie miało kształt małej kostki, którą bez trudno włożysz do szafy. Po rozłożeniu tkanina nie będzie miała żadnych szpecących zagnieceń.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Genialny sposób na spakowanie paczki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić