Tajemnicze zajęcie pierwszej damy. Wyszło na jaw, co Agata Duda robiła w ostatnim czasie

74

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda cały czas jest aktywna mimo wciąż trwającej pandemii. Na oficjalnej stronie kancelarii prezydenta regularnie pojawiają się informacje na temat tego, co w ostatnim czasie zrobiła pierwsza dama i z kim miała spotkanie. Także na instagramowym profilu Kornhauser-Dudy pojawiają się dosyć często zdjęcia z kolejnych przedsięwzięć.

Tajemnicze zajęcie pierwszej damy. Wyszło na jaw, co Agata Duda robiła w ostatnim czasie
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda (AKPA)

W ostatnim czasie pierwsza dama wielokrotnie podejmowała w Pałacu Prezydenckim wyjątkowych gości. Poruszała z nimi tematy związane bezpośrednio z ich pracą albo działalnością społeczną. Jeśli warunki nie sprzyjają klasycznej wizycie, Agata Kornahuser-Duda łączy się z gośćmi metodą wideokonferencji.

Zaangażowanie pierwszej damy

Prezydent Andrzej Duda z chęcią opowiada publicznie o swojej żonie, o której zawsze wypowiada się w samych superlatywach. Wielokrotnie wspominał, że wspiera go każdego dnia, a jej społeczna działalność jest godna pochwały. Ostatnio w rozmowie na antenie TVP Info, prezydent powiedział, co w ostatnich miesiącach robiła jego żona.

"Przez kilka miesięcy od października, codziennie dostarczała obiady kombatantom, to była bardzo miła akcja, w którą ona włożyła wiele sił i energii. Miała mnóstwo miłych spotkań. Cieszę się, że kancelaria zaangażowała się w akcję. Nasza kuchnia przygotowywała posiłki, moja żona je osobiście do kombatantów w Warszawie rozwoziła".

Na tym Andrzej Duda nie poprzestał. W dalszej części rozmowy zapewnił, że jego żona doskonale radzi sobie z powierzonymi jej obowiązkami i chętnie angażuje w różne projekty. "Poznała wiele niezwykle wartościowych osób, cieszę się, że w ten sposób jako małżeństwo i instytucja pomóc tym, którzy na tę pomoc zasługują, bo są naszymi bohaterami".

Podczas wywiadu prezydent był także pytany o kwestie związane z obostrzeniami. Stwierdził, że jest zwolennikiem znoszenia restrykcji, jeśli względu epidemiczne na to pozwalają. Dodał także, że zamierza się zaszczepić, gdy przyjdzie jego kolej.

Zobacz także: Powikłania po COVID-19. Prof. Krzysztof Filipiak mówi o najczęstszych dolegliwościach
Autor: JKY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić