Trudne do usunięcia plamy po czekoladzie. Jak się ich skutecznie pozbyć?

2
Podziel się:

Czasami warto zgrzeszyć i nacieszyć podniebienie czekoladą. Co jeśli niefortunnie zabrudzimy tym przysmakiem ubranie czy kanapę? Jest kilka sprawdzonych, nieoczywistych sposobów na ten problem.

Trudne do usunięcia plamy po czekoladzie. Jak się ich skutecznie pozbyć?

Mały wypadek przy konsumpcji może przydarzyć się każdemu, nie tylko maluchom. Zatem rady, jak zlikwidować uciążliwe plamy po czekoladzie, warto znać. Inaczej postępujemy, jeżeli plama pojawiła się na włóknie naturalnym, a inaczej jak na sztucznym. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o usuwaniu plam po czekoladzie.

Jak usunąć plamy po czekoladzie?

Jeśli plama pojawiła się na włóknie naturalnym to możemy usunąć ją stosując wodę wymieszaną ze spirytusem bądź surowe żółtko jaja ze spirytusem. Co dalej? Na koniec spłukujemy letnią wodą i pierzemy normalnie. Przed zastosowaniem tej metody warto sprawdzić jej działanie na niewidocznym fragmencie tkaniny, gdyż może powodować powstawanie odbarwień.

Jak radzi firma, która profesjonalnie zajmuje się usuwaniem plam, jeśli zabrudziliśmy sztuczną tkaninę to pocieramy po obydwu stronach zabrudzenia gliceryną i przyciskamy bibułką, którą należy co chwile wymieniać, aby plama była pokryta jedynie czystą bibułką. I znów, po takim zabiegu pierzemy nasze ubranie normalnie, bądź spłukujemy letnią wodą, jeżeli mamy do czynienia z np. plamą na kanapie.

Co jeszcze zrobić, aby usunąć uciążliwą plamę po czekoladzie?

Zawsze należy usuwać od razu po ubrudzeniu jak największą ilość czekolady z ubrania. Należy przy tym pamiętać, aby jej nie rozcierać, bo to tylko powiększy plamę.

Niektóre plamy dają się usunąć przez zeskrobanie resztek zeschniętej czekolady, przepłukanie materiału w ziemnej wodzie oraz namoczenie w środku enzymatycznym. Innym sposobem jest namoczenie zabrudzenia w ciepłym mleku a następnie wypranie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.

Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: APS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić