aktualizacja 

Uroda jej przeszkadza. Brytyjka ujawniła, co robią przy niej ludzie

61

- Nie mam najlepszych doświadczeniem z byciem atrakcyjną - przekonuje popularna tiktokerka. Pochodząca z Wielkiej Brytanii kobieta żali się, że jest oceniana wyłącznie na podstawie pięknego wyglądu. Wiele przez to traci - towarzysko i zawodowo.

Uroda jej przeszkadza. Brytyjka ujawniła, co robią przy niej ludzie
Rowena Carhart dostrzega efekty uboczne atrakcyjnego wyglądu (Instagram, rowenacarhart7)

Mówi się, że uroda pomaga w życiu. Atrakcyjność wizualna ma otwierać wiele drzwi - towarzyskich czy zawodowych. Piękni ludzie mają mieć łatwiej, choć gdy przychodzi co do czego, czasami narzekają na swój ciężki los. Tak jak pewna brytyjska tiktokerka, która czuje się ofiarą krzywdzącego stereotypu.

Ładna, ale nieszczęśliwa

Rowena Carhart zdobyła popularność w mediach społecznościowych, gdzie prezentuje swoje makijaże. Make-up to jej największa pasja, a także sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Ta bywa dla niej trudna, ponieważ ma być oceniana wyłącznie na podstawie wyglądu. - Nie zrozumcie mnie źle. Nie uważam się za najpiękniejszą na świecie - powiedziała w filmie, który polubiono już niemal 200 tysięcy razy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Sablewska: Byłam brzydka w młodości
- Od wieku nastoletniego aż do teraz, gdy jestem dorosła, nie mam najlepszych doświadczeniem z byciem atrakcyjną - twierdzi.

Na co dzień ma wyglądać tak idealnie, że gdy tylko ktoś dostrzeże u niej najmniejszą wadę, ta od razu jest jej wytykana. Cierpi też z powodu dwuznacznych komplementów, które teoretycznie chwalą jej urodę, ale z drugiej strony - równocześnie mają być przytykiem, który obniży jej pewność siebie.

Cierpi w pracy i prywatnie

Piękna twarz i zgrabna sylwetka mają przeszkadzać jej również w życiu zawodowym. Jest fotografką, ale gdy potencjalni zleceniodawcy widzą jej zdjęcia, często rezygnują z usługi. Od jednego z niedoszłych klientów usłyszała, że wygląda "zbyt onieśmielająco". Rowena ma mieć również trudność z nawiązywaniem nowych znajomości. Ludzie się jej boją.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
- Rozmawiamy sobie przyjaźnie, a nagle ktoś mówi: myślałem, że jesteś zołzą, a okazałaś się bardzo miła - wylicza Brytyjka.

Wielu nie nawiązuje jednak kontaktu w obawie przed tym, że skoro jest taka ładna, to na pewno nie może być sympatyczna. To rujnuje jej pewność siebie. Przez takie traktowanie nie potrafi np. przyjmować komplementów.

Komentatorzy potwierdzili jej obawy. Zamiast okazać wsparcie tiktokerce, wielu z nich uznało, że "przesadza". Niektórzy twierdzą nawet, że to wydumany problem.

Autor: PAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić