aktualizacja 

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Efekt natychmiastowy

17

Cytryna ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego warto wykorzystać skórkę np. podczas robienia porządków. Podpowiadamy wam kuchenny trik, który powinien znać każdy posiadacz zmywarki.

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Efekt natychmiastowy
Domowy sposób na czystą zmywarkę (Getty Images)

Wiele osób nie wyobraża już sobie życia bez zmywarki. To urządzenie ułatwia codziennie porządki i sprawia, że nie musimy poświęcać czasu na mycie i wycieranie każdego talerza.

Producenci zmywarek zalecają, aby przed uruchomieniem sprzętu każde brudne naczynie oczyścić z większych resztek pokarmu. Niestety i tak osadzanie się brudu jest nieuniknione. Ponadto jeśli zbyt długo przetrzymujemy w zamkniętej zmywarce brudne naczynia, to później możemy wyczuć wydostający się z niej nieprzyjemny zapach.

W sklepach są dostępne specjalne kostki i żele, które mają za zadanie wyczyścić zmywarkę. Warto od czasu do czasu zaopatrzyć się w tego typu detergent. Jednak oprócz tego można regularnie oczyszczać zmywarkę w naturalny sposób.

Świetnie sprawdzi się do tego właśnie skórka po nie do końca wyciśniętej cytrynie. Ten owoc oczyści wnętrze zmywarki, zdezynfekuje ją w naturalny sposób oraz nabłyszczy naczynia.

Jak to zrobić? Oczyść skórkę z pestek, a następnie nabij ją na jeden z drucików w zmywarce. Włóż naczynia, kapsułkę i włącz urządzenie tak, jak zazwyczaj to robisz. Gdy zmywarka skończy pracować, wyrzuć skórkę do kosza. Gwarantujemy, że zauważysz różnicę.

Zobacz także: Szczepić się podczas upałów, czy nie? Ekspertka odpowiada
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić