aktualizacja 

Wrzuć do pralki tabletkę do zmywarki. Efekt będzie zaskakujący

22

Wnętrze twojej pralki przykrył kamień, a z jej bębna wydobywa się nieprzyjemny zapach? To niewątpliwy znak, że czas ją wyczyścić. Istnieje na to niezawodny sposób z wykorzystaniem tabletki do zmywarki.

Wrzuć do pralki tabletkę do zmywarki. Efekt będzie zaskakujący
Czyszczenie pralki (Pexels)

Jak się okazuje, tabletkę do zmywarki można użyć nie tylko w celu umycia naczyń. Ma bowiem znacznie szersze zastosowanie. Za jej pomocą da się na przykład z powodzeniem wyczyścić pralkę. Jak to zrobić? 

Niezawodna metoda 

Aby usunąć z wnętrza pralki brud i zarazki, wystarczy przynajmniej raz na pół roku wrzucić do jej pustego bębna jedną lub dwie tabletki do zmywarki, a następnie nastawić urządzenie na nieco dłuższy program. Niezwykle ważne w procesie czyszczenia jest to, aby wybrać wysoką temperaturę prania – minimum 60 stopni Celsjusza. Dzięki rozpuszczonym w pralce dezynfekującym tabletkom do zmywarki zlikwidujemy również kamień oraz nieprzyjemny, stęchły zapach. 

Jeśli chcemy, żeby cały proces przyniósł jeszcze lepsze efekty, musimy pamiętać o wykonaniu dwóch dodatkowych czynności. Po pierwsze, przed nastawieniem tzw. "pustego prania" z tabletkami do zmywarki, powinniśmy dokładnie wyczyścić pojemnik na proszek oraz płyn do płukania, ponieważ jest to również siedlisko osadów i bakterii. Najlepiej użyć do tego starej szczoteczki do zębów.

Po drugie, po skończonym "pustym praniu" naszą czyszczącą metodą pralka powinna wyschnąć. Dlatego nie należy zamykać jej drzwiczek lub pokrywy przez jakiś czas. 

Równie dobrze zadziała inny produkt kuchenny 

Jeżeli nie mamy tabletek do zmywarki, pralkę z powodzeniem można zdezynfekować również sodą oczyszczoną, która znana jest ze swoich właściwości odkażających i odświeżających. Wystarczy, że całe opakowanie sody wsypiemy do pojemnika na proszek i nastawimy na "puste pranie" w temperaturze 90 stopni Celsjusza. 

Zobacz także: Usuwanie sierści w praniu. Kilka przydatnych porad
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić