Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. Zuzanna Sierzputowska
|

Wystarczy tylko cebula. Po miesiącu nie poznasz swoich brwi

17
Podziel się

Zadbane brwi sprawiają, że twarz nabiera wyrazu. Okazuje się, że cenne składniki, które je wzmocnią i sprawią, że będą wyglądały pięknie, znajdziemy w naszych domach. Cebula jest tego doskonałym dowodem - dzięki niej brwi staną się gęstsze i wypielęgnowane.

Wystarczy tylko cebula. Po miesiącu nie poznasz swoich brwi
Sok z cebuli możemy nałożyć z pomocą szczoteczki (Adobe Stock, Pixabay, Adobe Stock, Pixabay)

Gęste, lśniące i odpowiednio dobrane do kształtu twarzy brwi sprawiają, że od razu nabieramy charakteru. Pielęgnacja brwi wcale nie musi być trudna - wystarczy, że wyposażymy się w odpowiednie odżywki. Niektóre z nich przygotujemy samodzielnie w domu. Zanim pobiegniemy po kolejny produkt do drogerii, zajrzyjmy do kuchni.

Zagęszczanie brwi domowymi sposobami

Chyba najbardziej popularną metodą na domowe zadbanie o brwi jest zastosowanie olejku rycynowego. Jego niesamowite właściwości znały już nasze babcie - wystarczyło codziennie wmasowywać kilka kropel, aby brwi przestały wypadać i zaczęły się zagęszczać. Nie tylko olejek rycynowy ma świetne właściwości. Jeżeli zależy nam na pięknych brwiach, warto jest też poznać poniższą metodę.

Sposób na piękne brwi? Potrzebujesz jedynie cebuli

Jak na brwi zadziała cebula? Przede wszystkim, potrzebny nam będzie sok z tego warzywa. Cebulowy sok zadziała jak świetna maseczka. Wystarczy, że postąpimy zgodnie z instrukcją.

Najpierw przekrajamy cebulę na pół, a następnie pozyskujemy z warzywa sok, z użyciem blendera lub wyciskarki. Powstały płyn od razu nanosimy na brwi i wykonujemy staranny masaż przez około pięć minut. Po tym czasie pozostawiamy cebulową maseczkę jeszcze na kilka chwil, aż sok wyschnie. Wtedy możesz zmyć substancję.

Jeżeli zależy nam na szybkich efektach, możemy pozostawić sok cebulowy na brwiach przez całą noc. Osoby, które stosowały trik codziennie przez miesiąc potwierdzają jego efekty! Różnicę widać nawet już po dwóch tygodniach.

Olejek rycynowy i cebula nie działają? Jest jeszcze jeden domowy sposób

Jeżeli nasze brwi są oporne na dwie powyższe substancje, możemy wypróbować jeszcze jedną domową metodę. Polega ona na posmarowaniu brwi... pełnotłustym mlekiem! Produkt pozostawiamy na 20 minut, po czym dokładnie, choć delikatnie, zmywamy go z naszych brwi. Efekty mlecznej kuracji powinny być widoczne po dwóch tygodniach.

Zobacz także: Toksyczne kosmetyki. Naukowcy alarmują: ponad połowa zawiera szkodliwą substancję
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(17)
Vince
2 tyg. temu
Baby to durne stworzenia, najpierw powyrywały włosy z brwi z cebulkami a teraz smarują wszystkim żeby im odrosły, to tak samo jak by sobie zęby powyrywały i czekały aż wyrosną im nowe mleczaki.
LLLLLLL
2 tyg. temu
Ciemnego Polaka na wszystko można nabrać. Religia, kościół, reklamy i nierząd robią swoje.
Seniorka
2 tyg. temu
Niestety, jeśli przez wiele lat reguluje się brwi za pomocą pincety, czyli wyrywa się cebulki, po wielu latach cebulki już nigdy nie odrosną i niestety trzeba używać tuszu. Szkoda, że o tym wcześniej nie wiedziałam, bo teraz, w starszym wieku, nie mam śladu po brwiach i muszę je sztucznie rysować.
Kot
2 tyg. temu
Jeśli cebulki zostały wyrwane nawet napletek nie pomoże 😂😂😂😂 to jak podlewanie ziemi bez posianego ziarna !!!!
111 doradca
2 tyg. temu
Najlepsze dla brwi są bobki mysie. Efekt murowany.
Janek Wróbel
2 tyg. temu
Mój sąsiad smarował cebulą nogi, bo miał słabe owłosione. Teraz ma kudły na nogach jak futro misia!!!!
Pharaoh
2 tyg. temu
sciema jakich malo, w dodatku smrodliwa. jak cebulki zostaly wyrwane to nawet modly do sw. ojca pio nie pomoga i brwi nie odrosna.
Jowita
2 tyg. temu
Do podkreslenia zamiast henny można stosować zużyty olej silnikowy. Jeśli wyjdzie zbyt ciemny kolor, można to łatwo skorygować wybielaczem.
hmm
2 tyg. temu
ale bzdura!a co jesli sok dostanie sie do oka?
hmm
2 tyg. temu
ale bzdura!a co jesli sok dostanie sie do oka?
Popo
2 tyg. temu
Uryna
Popo
2 tyg. temu
Mam lepszy sposób, Iryna, czyli smarować moczem, efekt będzie piorunujący!!!!
jjjjeeerrryyy
2 tyg. temu
Najlepiej posypać nawozem do kwiatów, rano obudzi Cie szum Twoich brwi
jjjeerryyy
2 tyg. temu
Najlepiej posypać nawozem do kwiatów, rosną jak burza, Rano obudzi Cię szum twoich brwi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić