Posyp sodą oczyszczoną materac. Sprawdzony trik, który go uratuje

8

Soda oczyszczona ma wiele właściwości i jest wykorzystywana od lat zarówno w kosmetyce, jak i podczas sprzątania. Potrafi skutecznie rozprawić się z brudem i niewidocznymi dla oka drobnoustrojami.

Posyp sodą oczyszczoną materac. Sprawdzony trik, który go uratuje
Soda oczyszczona (Getty Images)

Soda oczyszczona przez długie lata była podstawowym środkiem czystości, później wiele osób zapomniało o niej i zaczęło używać specjalnych płynów, pianek i kremów myjących.

Środki czystości potrafią jednak sporo kosztować, dlatego warto pamiętać o sodzie i zawsze mieć torebkę w zapasie. Po pierwsze soda może być używana jako substancja pochłaniająca zapachy i wilgoć oraz do zmiękczania wody.

Soda sprawdzi się również do oczyszczania materacy, na których śpimy. Mało kto przywiązuje uwagę do ich stanu i zakłada, że wystarczy regularnie prać pościel, aby utrzymać w czystości miejsce do spania.

Nic bardziej mylnego. Drobnoustroje zalegają w materacu, dlatego musimy go czyścić. Samo odkurzenie nie zawsze zdaje egzamin, dlatego najlepiej jest posypać materac sodą oczyszczoną, zostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie odkurzyć. To skuteczny i bezpieczny sposób, który nie zniszczy materaca w przeciwieństwie np. do prania chemicznego.

Dodatkowo warto raz na kwartał odwrócić materac. Zarówno "góra-dół", jak i "głowa-nogi". Materace zawsze wybijają się pod ciężarem ciała, dlatego przewracanie pomoże nam utrzymać go dłużej w dobrym stanie.

Soda oczyszczona może być wykorzystywana również podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Dodaj niewielką ilość do kąpieli, a woda, w której będziesz się wylegiwać, znacząco się zmiękczy. Później podziękuje ci za to twoja skóra, która bardzo źle znosi mycie w twardej wodzie. Po takiej relaksującej kąpieli z przyjemnością położysz się na czystym materacu.

Zobacz także: Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić