Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska| 

Zatyczka od oleju ma nietypowe zastosowanie. Niewiele osób o tym wie

63

Butelka oleju rzepakowego czy słonecznikowego ma wewnątrz plastikową zatyczkę, którą należy zerwać, aby dostać się do produktu. Większość osób wyrzuca ją do śmieci, co jest ogromnym błędem. Ma ona inną, ważną rolę.

Zatyczka od oleju ma nietypowe zastosowanie. Niewiele osób o tym wie
Zatyczka od oleju ma nietypowe zastosowanie. Niewiele osób o tym wie (Getty Images, Education Images)

Wiele osób uważa, że plastikowa uszczelka wewnątrz butelki oleju ma za zadanie ochraniać go jedynie przed wylaniem po zakupieniu. Olej jest niestety ciężki do sprania czy nawet wycierania, ale to nie oznacza, że jej zastosowanie skupia się tylko na tym. Ten niepozorny fragment plastiku może nam bardzo pomóc przy codziennym gotowaniu.

Domowy trick z zatyczką od oleju

Na kanale "Dom Pełen Pomysłów" w serwisie YouTube pojawił się sprytny domowy trick z zatyczką od oleju w roli głównej. Autorzy filmiku zaalarmowali, by w żadnym wypadku nie wyrzucać jej do śmieci zaraz po otwarciu nowej butelki. Zamiast tego należy odwrócić ją do góry nogami i ponownie włożyć w otwór znajdujący się w okolicach szyjki opakowania.

Dzięki temu butelka zyska "dzióbek", który pozwoli na znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze wylewanie oleju na patelnię lub polanie nim ulubionej warzywnej sałatki. W taki sposób unikniemy również groźnych oparzeń, które pojawiają się przy pryskaniu tłuszczu w jego kontakcie z rozgrzanym teflonem.

Inne zastosowania zatyczki od oleju

Podobne tricki można zaobserwować także w butelkach z oliwą, która często służy kucharzom jako dressing do sałatek lub dopełnienie smaku wielu potraw, szczególnie kuchni włoskiej. Warto zainspirować się tym prostym rozwiązaniem, a nie tylko gotowanie na tym sporo zyska. Dzięki zatyczce łatwiej będzie nam wylać dokładnie tyle, ile aktualnie potrzebujemy, a przygotowane dania nie będą już nieprzyjemnie ociekające czy nadmiernie kaloryczne. Produkt będzie nam służył w kuchni dłuższy czas.

Zobacz także: Domowe sposoby na czyste szafki. Sprawdź, jak pozbyć się tłuszczu z mebli kuchennych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić