Dron nad Bydgoszczą. Nagminny błąd kierowców. Posypały się mandaty

40

Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego udowodnili właśnie, że wielu kierowców za nic ma bezpieczeństwo pieszych. Przy użyciu drona obserwowali przejścia, na których regularnie dochodzi do nielegalnego wyprzedzania.

Dron nad Bydgoszczą. Nagminny błąd kierowców. Posypały się mandaty
Policja z Bydgoszczy pokazała nagrania (Policja)

Kierowcy nie byli świadomi tego, że podczas łamania zasad ruchu drogowego ich samochody są nagrywane przez policyjny dron. Niewątpliwie przykład ten może być przestrogą dla innych zmotoryzowanych.

Tym razem dron został wykorzystany przez policjantów z Bydgoszczy. Mundurowi obserwowali przejścia dla pieszych właśnie w tym mieście na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego oraz na drodze krajowej nr 10 w Przyłubiu.

Nagrania pokazują, że niektórzy kierowcy za nic mają bezpieczeństwo pieszych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Efekty swojej pracy policjanci przedstawili w mediach społecznościowych. Na opublikowanym nagraniu widać skrajnie nieodpowiedzialne przypadki. Szczególnie nieprzemyślane wydają się manewry wyprzedzania w Przyłubiu. Nie dość, że kierowcy wykonywali je na przejściach dla pieszych, to jeszcze na drodze dwukierunkowej.

Bydgoszcz. Posypały się mandaty

Po wykonaniu niedozwolonego manewru na każdego z kierowców czekała przykra niespodzianka. Kilkadziesiąt metrów za przejściem dla pieszych czekał ukryty radiowóz z policjantami. Nagrania wideo z drona były niezbitym dowodem do wystawienia mandatów.

Policjanci ujawnili 11 wykroczeń, za które nałożyli 8 mandatów karnych. Trzech kierowców miało szczęście, gdyż otrzymali tylko pouczenie. Najczęstszym popełnianym przez nich wykroczeniem było wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych lub bezpośrednio na.

Zapewne ukarani musieli sięgnąć głęboko do kieszeni. Obecny taryfikator za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przewiduje 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić