Agnieszka Kaczorowska krytykuje "zwyczajne" kobiety. "Zapanowała moda na brzydotę"

77

Agnieszka Kaczorowska wywołała spore poruszenie w internecie swoim najnowszym postem na Instagramie. Aktorka i tancerka opublikowała obszerny wywód, w którym skrytykowała m.in. "skrajne pojmowania ruchu body positive". "Zapanowała moda na brzydotę" – napisała celebrytka. Jej słowa są szeroko krytykowane przez internautów oraz znane osobistości ze świata show-biznesu.

Agnieszka Kaczorowska krytykuje "zwyczajne" kobiety. "Zapanowała moda na brzydotę"
Agnieszka Kaczorowska wywołała burzę w sieci (Instagram, @agakaczor)

Agnieszka Kaczorowska postanowiła podzielić się z fanami swoimi przemyśleniami na temat dzisiejszego kanonu piękna w internecie. Poglądy celebrytki okazały się dość kontrowersyjne. Aktorka nieprzychylnie wyraziła się o kobietach, które w sieci "eksponują swoje wady" i pokazują się jako "zwyczajne i zmęczone", zamiast "wyjątkowe i silne".

Obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive – napisała Kaczorowska

Celebrytka przytoczyła przykład "zgarbionych nastolatek", które nie uwidaczniają swojej urody i na zdjęciach ukrywają swoje twarze, "bo bycie pięknym i wyjątkowym nie jest w modzie". "Bycie normalnym i fajnym oznacza bycie zwykłym, nieinteresującym, a przede wszystkim nierzucającym się w oczy?" - pyta na Instagramie.

Po co na siłę robić z siebie "taką zwyczajną", zamiast "wyjątkową i niepowtarzalną"? Po co być "zmęczoną" i w tym taką "prawdziwą" jak można koncentrować się na swojej sile? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o "dystansie" jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach? –kontynuuje aktorka

Celebrytka zauważyła również, że na Instagramie "zapanowała moda na brzydotę", co Kaczorowska otwarcie potępia. Według niej bowiem o osoby "o największych zasięgach" powinny motywować innych do rozwoju.

Koncentracja na pozytywach, na wdzięczności, na wszystkim co dobre i PIĘKNE właśnie, jest tym co pozwoli Ci iść na szczyt, a nie siedzieć w Twoim lub czyimś błotku, w którym tak miło się taplać, bo przecież mnóstwo ludzi siedzi tam z Tobą. To dalej błotko, choć wszyscy krzyczą, że to prawda, dystans i akceptacja, to moim zdaniem jest to po prostu wygodne błotko, czyli maska, którą zakładasz, aby pasować do reszty otoczenia - puentuje Kaczorowska
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Kaczorowska o brzydocie. W sieci huczy

Słowa Kaczorowskiej wywołały oburzenie w sieci. Zdecydowana większość internautów nie zgadza się z jej podejściem. Ludzie wytykają gwieździe skupienie na powierzchowności, nierealistyczne oczekiwania wobec kobiet i piętnowanie osób "niepięknych".

Aga, a czym jest "brzydota"? Mówisz o "promocji" czegoś, co jest skrajnie subiektywne. I przez to, że jest subiektywne, dekadami osoby nie mieszczące się w tzw. kanonie (czyli będący w tej "brzydocie") były poniżane, wyśmiewane i zawstydzane. Chodzi więc o to, żeby przestać to robić. "Brzydota" bowiem nie jest czymś uniwersalnym, a na pewno nie kłóci się z byciem wyjątkowym. Stephenowi Hawkingowi też powiedziałabyś, że był brzydotą, bo nie był "piękny" i nie "wypinał klatki"? – napisał w komentarzu popularny fanpage "Vogule Poland".
Możesz być zwyczajna. Możesz być zmęczona. Możesz akceptować i mówić o swoich wadach. Nie jesteś brzydotą. Jesteś po prostu sobą, podejmujesz swoje decyzje i masz wolny wybór do tego co zrobisz ze swoim ciałem i życiem (dopóki nie krzywdzisz innych). Jesteś wystarczająca, zawsze - skomentowała jedna z instagramerek.
Powiem krótko: według mnie to ten post jest brzydki i piętnuje zwyczajne kobiety, ich wygląd i życie, ponieważ nie każdą stać na inatagramowe życie, jak z bajeczki – stwierdził użytkownik Instagrama.

Celebryci krytykują postawę Kaczorowskiej

Głos w sprawie zabrały też wspomniane przez Kaczorowską osoby "o największych zasięgach", czyli znane osoby ze świata show-biznesu. Poglądy aktorki dosadnie skomentowała m.in. dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

"Celebrytka - zasięgi prawie 400 tysięcy, 'ekspertka' śniadaniówek - opowiada krzywdzące kocopały o 'modzie na brzydotę', o ruchu body positive. Że to brzydkie. Że ze 'wspólnego błotka'. Zmęczone. Nieładne. Niezaniedbane. I celebryci jeszcze się dziwią temu, że wzbudzają pusty śmiech? Agresję? Przecież to jest zadufanie w sobie na poziomie niemal choroby. To jest szkodliwe. Niech to sobie piszą, ale niech mają świadomość, że docierają do wielu osób. I te osoby mogą ranić – tak Piotrowska odniosła się do posta Kaczorowskiej na Instagramie
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Do słów odniosła się także Zofia Zborowska, która znana jest z tego, że wrzuca do sieci swoje zdjęcia bez makijażu i upiększających filtrów. Aktorka wspomniała, że musiała dokonać wielu wyrzeczeń w związku z ciążą, m.in. była zmuszona zrezygnować z pracy na planie i przez miesiąc leżeć w łóżku, by nie zagrozić dziecku.

Tak że jak słyszę, że ktoś zarzuca mi, albo jakiejkolwiek innej kobiecie zaniedbanie... (w ciąży czy też nie), to jest mi po prostu przykro. Nigdy nie wiesz jaka historia kryje się za każdą z nas. Dla kogoś wstanie z łóżka, to już jest sukces. Ja, jak mam siłę, to wjeżdża makeup i kiecka, ale błagam, nie oceniajmy po wyglądzie. Nie narzucajmy sobie tej chorej presji. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, wspierajmy się. Moje postrzeganie kobiet, w trakcie trwania ciąży, niebywale się zmieniło i bardzo mnie to wzrusza. Jestem waszą fanką. Bez kitu - napisała Zborowska

Aktorka przeprasza "urażonych"

W związku z falą niepochlebnych komentarzy pod postem Kaczorowska postanowiła dodać nowy wpis, gdzie przeprosiła osoby, które "poczuły się urażone". Tym razem wyłączyła możliwość komentowania posta.

Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony, czytając mój poprzedni post, to szczerze przepraszam. Nie taka była intencja i nie odnosił się do nikogo bezpośrednio. Natomiast jak każdy, mam prawo mieć swoją opinię i pogląd na dany temat. Niektórzy rozumieją i się zgadzają, inni nie rozumieją, jeszcze inni się nie zgadzają. I Ok. Tu stawiam kropkę.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić