Bella i Gigi Hadid odpowiedziały na apel. To modelki zrobią dla Ukrainy

Coraz więcej gwiazd światowego formatu decyduje się pomóc obywatelom objętej wojną Ukrainy. Na piękny gest zdobyły się m.in. siostry Hadid. Modelki zobowiązały się przekazać Ukraińcom swoje honorarium z odbywającego w Paryżu Tygodnia Mody.

Bella i Gigi Hadid odpowiedziały na apel. To modelki zrobią dla Ukrainy
Bella i Gigi Hadid przekażą swoje zarobki na pomoc Ukrainie (Getty Images, 2022 Getty Images)

Wstrząśnięci wojną w Ukrainie ludzie na całym świecie robią, co mogą, by wesprzeć Ukraińców, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Pomagają zarówno zwykli obywatele, jak i wielkie gwiazdy, które swoim zachowaniem dają przykład innym. Tak zrobiły m.in. światowej sławy modelki, siostry Bella i Gigi Hadid.

Siostry Hadid oddadzą swoje zarobki

Jako pierwsza niezwykły gest wykonała Gigi. 26-latka ogłosiła, że przekaże swoje zarobki z Tygodnia Mody w Paryżu na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Kilka dni później Bella ogłosiła, że ​​pójdzie w jej ślady. Siostry zachęciła do działania modelka Mica Argañaraz, która wezwała kolegów po fachu do przekazywania swoich honorariów na pomoc atakowanemu przez Rosję krajowi.

Naśladując Micę i moją niesamowitą siostrę, przekażę wszystkie moje zarobki z Tygodnia Mody bezpośrednio organizacjom, które zapewniają pomoc, schronienie i pomoc medyczną potrzebującym na terenie Ukrainy, -  Bella napisała w czwartek na Instagramie.

25-letnia Bella Hadid otwarcie okazała wsparcie dla rozdartego wojną kraju, udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcie w T-shircie w barwach ukraińskiej flagi i opatrując je poruszającym opisem.

Obserwowanie moich ukraińskich przyjaciół i kolegów, którzy ciężko pracują tutaj w Europie, tak blisko, ale tak daleko od swoich rodzin/przyjaciół/domów na Ukrainie, którzy doświadczają teraz jednej z wielu brutalnych okupacji i inwazji, jest bardzo emocjonalnym doświadczeniem dla mnie - czytamy w poście.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Świat mody pomaga Ukrainie

Na podobny gest zdecydowała się także amerykańska modelka i aktorka Kaia Gerber, córka supermodelki Cindy Crawford. Gwiazda zamierza przekazać część swoich zarobków z wybiegów w tym sezonie na pomoc Ukrainie.

Projektant Christian Siriano z kolei wystawił na aukcji sukienkę inspirowaną flagą atakowanego przez Rosję kraju. Środki ze sprzedaży zobowiązał się przekazać organizacjom, które pomagają ukraińskim uchodźcom.

Zobacz także: Julia Kamińska o pomocy dla Ukraińców
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić