Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Cezary Żak ma spory problem. Policja potwierdza

264
Podziel się:

Cezary Żak ostatnimi czasy nie ma dobrej prasy. Wszystko za sprawą tego, że w trakcie majówki spalał śmieci na terenie swojego rancza na Mazurach. Sprawa trafiła już na policję.

Cezary Żak ma spory problem. Policja potwierdza
Cezary Żak (AKPA)

W sprawie wybryku Cezarego Żaka interweniował Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. 4 maja zdecydował się on na złożenie zawiadomienia na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Cezarego Żaka.

W tym przypadku na tapet wzięty został art. 191 w zw. z art. 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Policja w rozmowie z "Super Expressem" potwierdziła otrzymanie takiego zawiadomienia.

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia, polegającego na naruszeniu przepisów Ustawy o odpadach, dotyczących termicznego przekształcania odpadów - przekazał oficer prasowy policji w Olsztynie.

Podał ponadto, że okoliczności tego zdarzenia zostaną wyjaśnione przez policjantów. "SE" ustalił, że mundurowi zamierzają przesłuchać aktora.

Na podstawie ustaleń z czynności wyjaśniających podjęte zostaną dalsze decyzje, dotyczące m.in. wszczęcia postępowania w tej sprawie i wezwania do złożenia wyjaśnień osób wskazanych w zawiadomieniu. Zgodnie z treścią ustawy każdy, kto wbrew przepisom przekształca odpady poza spalarnią odpadów, podlega karze aresztu albo grzywny - zaznaczył rzecznik.

Cezary Żak przeprosił. Co na to Jacek Ozdoba?

Podczas majówki Cezary Żak palił m.in. folię, styropian i plastiki. Po tym, jak o sprawie zrobiło się bardzo głośno, postanowił przeprosić. "A wszystkich tych z Państwa, którzy czują się oburzeni i zniesmaczeni moim karygodnym zachowaniem, bardzo przepraszam" - pisał na Facebooku.

Bagatelizowanie łamania prawa przez p. Żaka to pokaz pogardy. Dorobek artystyczny to nie powód do bezkarności. Liczę, że grzywna lub areszt ostudzi arogancję p. Żaka - komentował natomiast Jacek Ozdoba.
Zobacz także: Krystian Ochman w podziękowaniu za pomoc śpiewa w sklepie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
klik
3 miesiące temu
Wszyscy mamy przestrzegać przepisy, nie wolno palić trawy skoszonej, gałązek itp, a ten ciul pali styropian i folię, a część z was pisze że to ok to jesteście tacy sami jak on. Za mordę takich i mandat że by popamiętał do końca życia. Zasrany aktor - zwykły prymityw. On już przeprosił, i co to dało. Ten inteligent to zwykły ćwok, który się totalnie skompromitował.
teodor
3 miesiące temu
żenujące lobby Żaka działa ostro w tych opiniach! człowieku! nie wybielisz się! a winna innych, mniej zamożnych i wykształconych ludzi w żaden sposób ciebie nie usprawiedliwia pensyjkę dostajesz z fiku miku przed płatnikami abonamentu tv, a potem ich dzieci trujesz chemikaliami, bo ci szkoda złotówki na wywóz, prymityw pełną gębą
Brzoza
3 miesiące temu
No tak jest osobą publiczną i pewnie nie wypada ale tak jak wcześniej ktoś pisał że jest przesadą u siebie nie mogę bo zakaz.Nudza się i wymyślają głupoty.
Wow
3 miesiące temu
Kolejny z dorobkiem artystycznym 😂. Tzn aktor serialowy. Jprdl. Karać karać karać. Dla przykładu. Zeby każdy kolejny cwaniak nie próbował.
p.w.
3 miesiące temu
Jak to powiedziała pani Michałowa z "Rancza" - Ja nie palę, ja utylizuję
Kmicic
3 miesiące temu
O ważności sprawy świadczy fakt że wydarzeniem tym musiał zająć się aż wiceminister klimatu i środowiska.U mnie na działkach zajmują się takimi zdarzeniami zwykli strażnicy miejscy ale to tylko z powodu że te śmieci które ludzie pala są mniej ważne niż śmieci p.Żaka.Tu był potrzebny urzędas w randze ministra który prawdopodobnie nie ma co robić.Jaja do kwadratu.
Yhooy
3 miesiące temu
Jakie odpady? To paliwo to grilla, kto zabroni grilować na stropianie?
RobertS
3 miesiące temu
Sąd jak w przypadku p. Beaty Kozidrak, p. Najsztuba itd. weźmie pod dorobek artystyczny a przede wszystkim sympatię polityczne i ukręci łeb sprawie... Niezależne sądy prawda?
Ala
3 miesiące temu
Najgorsze jest to że przy takiej cenie węgla groszku i pelletu ludzie będą palić śmieci w piecach
makak
3 miesiące temu
toć to ..... prawie .........'''''''zbrodniarz wojenny''''''''''' - co nie ?!?!? olsztyńska wolicjo ?!?!
realista
3 miesiące temu
Zrobili z tego aferę ,że głowa mała. Ta ekologia już nie jednemu bokiem wychodzi. Idiotów u nas w kraju nie brakuje. Mieszkańcy Azji już powinni zatruć cały świat tam nie ma ekologii.Rozumiem wypalanie traw bo to grozi pożarem ale spalenie śmieci na swojej działce ? Co to za przestępstwo?
Marek
3 miesiące temu
Co to za wolność jak na swojej nieruchomości nie możesz nawet zapalić ogniska. Kiedyś były wyznaczone miesiące w których można było palić liście czy gałęzie i jakoś ludzie żyli teraz same zakazy
Jozef z Bazin
3 miesiące temu
Lubie "dorobek artystyczny" C. Zaka ale za palenie plastiku i styropianu powinien byc ukarany podwojnie bo jest jednym z bardziej swiadomych obywateli, ale jak trafi na sedzie ktora sadzila B. Kozidrak to moze byc uniewiniony.
Nickt
3 miesiące temu
to wykroczenie czy przestępstwo? zdecyduj się dziennikarzyno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić