Małgorzata Duży| 

"Chcieć to móc". Omenaa Mensah zrobiła coś niezwykłego

6

Fundacja, na czele której stoi Omenaa Mensah, zainwestowała w budowę szkoły w Ghanie. Prace trwały kilka lat, ale budowę szkoły już zakończono. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

"Chcieć to móc". Omenaa Mensah zrobiła coś niezwykłego
Omenaa Mensah od lat kojarzona jest z działalnością charyatywną (AKPA)

Omenaa Menaah od lat kojarzona jest z działalnością charytatywną. Siedem lat temu, w roku 2014 założyła Omenaa Foundation, której głównym celem jest pomoc ubogim dzieciom. Jej działalność skupiła się głównie w Ghanie, gdzie w 2017 roku zaczęła budować szkołę dla dzieci.

Założycielka fundacji z dumą ogłosiła, że projekt został już ukończony. Pomimo kłopotów z pozyskaniem dofinansowania Omenie Mensah udało się postawić na swoim. Na Instagramie opublikowała zdjęcie gotowego budynku.

Jeszcze jakiś czas temu w programie "Gwiazdy Cejrowskiego" Mensaah zdradziła, że szuka sponsorów gotowych zainwestować w budynek.

Powiem szczerze: kończy nam się kasa. Ostatnio przelałam ostatnią transzę. Niespełna pół miliona, które zebrałam, jest już spożytkowane. Stoi budynek, jest pierwsza kondygnacja, są schody wylane, są mury, fundamenty, ekipa zaczyna składać dach. Na tym będziemy musieli zamknąć temat. Szukamy sponsorów - mówiła w programie.

Na szczęście po jakimś czasie udało się ich znaleźć. Były to m.in. firmy E. Wedel i Rossmann. Pomógł również Maciej Zień ze swoim projektem "Każda koszula pomaga". Dzięki charytatywnej pomocy uzyskano potrzebne finanse. Na profilu fundacji w mediach społecznościowych można już zobaczyć zdjęcia szkoły.

Nasza szkoła w Ghanie jest już gotowa! We wrześniu wielkie otwarcie, więc niebawem podzielimy się z wami efektem końcowym! To dla nas wspaniały czas - pełen radości, wdzięczności i szczęścia. Bo chcieć, to móc! - stwierdziła Mensah.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zbudowana szkoła jest duża i ma dwa piętra. Fundacja Omeny Mensah zadbała również o jej wyposażenie wnętrz. Dzięki wsparciu fundacji na czele z jej założycielką dzieci rozpoczną naukę już we wrześniu.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa w aerozolu. Ekspert: ''takie rzeczy oczywiście rozważać i badać''
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić