aktualizacja 

Chrześniak Nowickiego ujawnia. Oto co zrobiła żona aktora

16

W nocy z 6 na 7 grudnia zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Jan Nowicki. Artysta odszedł niespodziewanie, ale był przygotowany na pożegnanie się z życiem. Teraz okazuje się, że przez całe życie unikał lekarzy jak ognia, dopiero ostatnia żona zmieniła jego radykalne podejście. Szczegóły dla "Super Expressu" zdradził Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala, a prywatnie chrześniak aktora.

Chrześniak Nowickiego ujawnia. Oto co zrobiła żona aktora
Nowicki bał się szpitali jak ognia. Wszystko zmieniła jego żona. foto:AKPA (Licencjodawca)

Jan Nowicki był osobą, której nie dało się nie lubić. Zawsze był uśmiechnięty, szczery i serdeczny dla inny ludzi. Nic dziwnego, że jego śmierć zasmuciła miliony Polaków, którzy przez dekady oglądali go na małym i dużym ekranie. Aktor odszedł niespodziewanie w swoim domu w Krzewencie (woj. kujawsko-pomorskie).

Nowicki mówił o sobie, że jest zdrowy jak koń, jednak od wielu lat choroby układu krążenia dawały znać o sobie. Przez wiele lat aktor unikał chodzenia do lekarzy i szpitali. Jego nastawienie zmieniła dopiero ostatnia żona Anna Kondratowicz, która uświadomiła mu jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krystyna Przybylska o utracie córki
Anna była bardzo ważną kobietą w życiu Jana Nowickiego. Bardzo o niego dbała i dzięki temu wydłużyła jego życie o co najmniej kilka lat. Gdyby nie to, że tak dbała o kontakty z lekarzami i dzięki niej była przeprowadzona operacja serca, to pewnie jego życie byłoby krótsze - podkreśla dla "Super Expressu" burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski.

Nowicki kochał życie, czerpał z niego garściami. Była jednak tego druga strona medalu, gdyż jego wielkim nałogiem były papierosy.

Miażdżyca pojawiła się m.in. dlatego, że Jan Nowicki namiętnie lubił palić papierosy. Czasami mówił, że był zdrowy jak koń, natomiast papierosy powodują, że pojawiają się kłopoty związane z miażdżycą - dodał Gołembiewski.

Kiedy pogrzeb Jana Nowickiego?

Pogrzeb Jana Nowickiego odbędzie się w środę, 14 grudnia w kościele parafialnym św. Urszuli w Kowalu. Ceremonie rozpocznie się o godzinie 13:00. Po nabożeństwie żałobnym urna z prochami aktora spocznie w rodzinnym grobowcu na pobliskim cmentarzu.

Nowicki był aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem, pedagogiem, pisarzem i felietonistą. Zagrał niemal 200 ról, z których największą sławą cieszyły się tytułowy "Wielki Szu" w filmie reżyserii Sylwestra Chęcińskiego.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić