Ksiądz zapytany o mieszkanie z partnerem bez ślubu. Wywołał burzę

47

Ksiądz Sebastian Kosecki jest bardzo aktywny w przestrzeni internetowej. Ostatnio ten popularny duchowny został zapytany o mieszkanie z partnerem bez ślubu. Kapłan uznał, że spróbuje odpowiedzieć. Jego słowa wywołały ogromną burzę!

Ksiądz zapytany o mieszkanie z partnerem bez ślubu. Wywołał burzę
Ks. Sebastian Kosecki (TikTok)

Coraz więcej księży pojawia się w mediach społecznościowych. Duchowni starają się pokazywać, że idą z duchem czasu. Usiłują jednocześnie skracać dystans między Kościołem i wiernymi. Za pośrednictwem TikToka chcą trafiać przede wszystkim do młodych osób, ale nie tylko.

Bardzo aktywny w sieci jest ksiądz Sebastian Kosecki. Na TikToku jego profil śledzi ponad 110 tys. osób. Co jakiś czas duchowny pozwala internautom na to, by zadawali mu pytania.

Następnie udziela odpowiedzi. Co istotne, duchowny nie boi się nawet tych trudniejszych kwestii. W związku z tym jego słowa czasem wzbudzają sporo kontrowersji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezręczne słowa z rządu? Minister pytany o "skutki ujemne"

Kilka dni temu jedna z obserwatorek zapytała o mieszkanie z partnerem bez ślubu. Dopytywała, dlaczego osoby znajdujące się w takiej sytuacji nie mogą przystępować do komunii świętej.

Co na to kapłan? Zauważył, że samo mieszkanie z chłopakiem nie jest niczym złym, jednak często prowadzi do popełniania różnego rodzaju grzechów.

Te grzechy i możliwość skłaniania do tych grzechów, te okoliczności, które sprzyjają tym grzechom, to jest taki pewien problem. Jeżeli człowiek żyje w takim stanie, żyjemy z drugą osobą, która jest naszym chłopakiem, dziewczyną, bez ślubu no i pozwalamy sobie na tego typu rzeczy, to żyjemy w takim stałym grzechu. Nie dajemy sobie przestrzeni na poprawę - spostrzegł duchowny.

Dodał również, że najlepiej wziąć ślub lub mieszkać osobno. - A jeśli musicie mieszkać razem, bo na przykład finansowo nie ma innej możliwości, no to robić wszystko, żeby tę czystość zachować - podsumował.

Ksiądz Sebastian Kosecki wywołał ogromne poruszenie

Nagranie udostępnione przez kapłana wywołało prawdziwą burzę! "A jak ksiądz mieszka z gosposią, to jest dobrze?" - zastanawia się jeden z internautów.

Można mieszkać osobno i na spotkaniach to robić
Jestem ciekawa, ile osób głęboko wierzących nie robi "tych rzeczy" przed ślubem. Wiara wiarą, a życie życiem - zaznaczali kolejni.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić