Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Księżna Camilla zostanie królową? Decyzja już podjęta

24
Podziel się:

Nie brakuje osób, które zastanawiają się, czy księżna Camilla zostanie królową Anglii, gdy jej mąż - książę Karol - obejmie tron. Jakie są ustalenia w tym zakresie?

Księżna Camilla zostanie królową? Decyzja już podjęta
Księżna Camilla (Getty Images)

Gdy królowa Elżbieta umrze lub ustąpi, to jej najstarszy syn - książę Karol - zostanie królem Wielkiej Brytanii. Dotychczas nie poinformowano oficjalnie, jak wówczas tytułowana będzie jego żona, księżna Camilla.

Nieoficjalne ustalenia wskazują na to, że decyzja w tym zakresie zapadła już dawno temu. Plotek przypomina, że książę Karol i Camilla po ślubie w 2005 roku wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że planują "używać tytułu księżniczka-małżonka, gdy książę Walii wstąpi na tron".

Potwierdzono to również w marcu 2020 roku. Na łamach "The Times" mogliśmy przeczytać, że:

Intencją jest, aby księżna była znana jako księżniczka-małżonka, gdy książę wstąpi na tron. Zostało to ogłoszone w momencie ślubu i nie było absolutnie żadnych zmian.

Dlaczego żona księcia Karola chce być księżniczką?

Pojawiają się pytania, dlaczego żona księcia Karola chce, aby nazywano ją księżniczką, a nie królową-małżonką. Wydaje się, że przynajmniej częściowo ta decyzja została podjęta z szacunku dla księżnej Diany. Z tego też powodu Camilla nie używa tytułu "księżna Walii", ale "księżna Kornwalii".

Kiedy Camilla poślubiła księcia Karola, nie była ani popularna, ani lubiana, chociaż zmieniło się to od czasu ślubu, ponieważ objęła wiele patronatów. Na początku wśród pewnej części społeczeństwa panowało jednak napięcie. Zdecydowano więc, że Camilla będzie tytułowana jako księżna Kornwalii, chociaż oczywiście jest księżną Walii - wytłumaczyła w jednym z wywiadów ekspertka ds. rodziny królewskiej Marlene Koenig.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Ant🤘
6 miesięcy temu
Przeżyliśmy polskiego króla Albanii to i kolejne księżniczki i królowe życia przeżyjemy,prawda?
izafig
6 miesięcy temu
XXI wiek a tu dalej królowe, księżniczki, kolonializm czas na zmiany!
Polak mały
6 miesięcy temu
Królewska klasa królowej!
Debil
rok temu
Tak szczerze to troszke za późno by zostać księżniczką. A poza tym na tronie powinien być syn Elżbiety a nie ona ;-;. Nie rozumiem takich rzeczy więc nie wyzywajcie mnie.
Zgred
rok temu
Księżniczkę to musi urodzić królowa albo spłodzić król. Innej opcji nie ma. Tytuły nadawane małżonkom królów czy królowych są protokolarnie ustalone.
Romkal
rok temu
Nie zgadzam się księżniczka Camilli...Najwięcej to najważniejszy książ William na 100 procent...Są podobało mi elegnackiej książe William
Hahahahaha
rok temu
A co na to synowie Diany. Babka zdeptala pamiec ich matki. To jest Brytyjska monarchia. Nie ma co sie dziwic gdyz podobnie postapiono z Sikorskim i jego corka Zofia. Teraz im sie marzy okupowac Rosje.
Antykofob
rok temu
Ta zużyta babcia, to księżna z odzysku, a nie piękna i młodziutka księżniczka. Trochę pokory, przyfastrygowany rojalsie, bo już się zaczynają sypać z ciebie trociny.
Ela
rok temu
Z niej księżniczka jak z iarka król
Klaudia
rok temu
Karol powinni en być królem skromny facet.
Klaudia
rok temu
Karol powinni en być królem skromny facet.
Hela
rok temu
Powinien młodszy ja proponuję prawnuka Elżbieta jeszcze da radę 😁
Zawsze śledz...
rok temu
Królem powinien zostać ktoś młodszy a nie dziadek
citizenworld
rok temu
Chyba najrozsądniejsze wyjście to przekazanie sukcesji dla wnuka Willjama bo chyba każdy rozsądny myślący człowiek niewyobraża sobie Camili jako małżonki króla bo wówczas w oczach... opinii publicznej rodzina krulewska straci... calkowity... szacunek !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić