Kuriozalna sytuacja. Pokazali sondaż poparcia. Każdy swój

17

"Fakty" i "Wiadomości", czyli dwa największe programy informacyjne w kraju, przedstawiły w poniedziałek wyniki najnowszego badania opinii publicznej na temat poparcia dla partii politycznych. Zaprezentowane przez TVN i TVP wyniki diametralnie się różniły.

Kuriozalna sytuacja. Pokazali sondaż poparcia. Każdy swój
Sondaże poparcia dla partii politycznych pojawiły się w poniedziałek w "Wiadomościach" i "Faktach", ale nie miały ze sobą nic wspólnego (kadr z TV)

Wystarczy obejrzeć po sobie "Fakty" TVN i startujące 30 minut później na antenie TVP "Wiadomości", by najlepiej przekonać się o różnicach w doborze i prezentacji przedstawianych w nich informacji. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, gdy rozdźwięk między stacjami widać jeszcze bardziej dobitnie. Tak jak w poniedziałkowych wydaniach wymienionych programów, w których pojawiły się dane dotyczące poparcia Polaków dla głównych partii politycznych.

"Fakty" zaprezentowały wyniki sondażu zrealizowanego przez Kantar Public. Gospodarz poniedziałkowego wydania, Grzegorz Kajdanowicz, obwieścił widzom TVN zmianę na pozycji lidera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało
- Koalicja Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, a do Sejmu weszłoby pięć partii - powiedział, omawiając słupki poparcia, które pojawiły się na ekranie.

Opozycja zanotowała wzrost o 2 proc. poparcia, które zanotowała kosztem Zjednoczonej Prawicy, której tyle samo ubyło. Wzrost - o 3 proc. - odnotowała też Lewica, a o 1 proc. zaś Konfederacja. Zdecydowanie inne dane zaprezentowały widzom "Wiadomości" TVP.

Według danych CBOS-u, na podstawie których sporządzono sondaż pokazany w programie TVP, lider poparcia niezmiennie jest jeden i jest to rządząca partia. Według tego badania Zjednoczona Prawica cieszy się 31 proc. poparciem Polaków. To o dziesięć punktów mniej niż zanotowała Koalicja Obywatelska.

W sondażu CBOS-u znalazły się także Polska 2050 Szymona Hołowni (11 proc. ) i Konfederacja (6 proc.). Zabrakło za to Lewicy i PSL, "które nie przekroczyłyby progu wyborczego" - oznajmił Michał Adamczyk.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić