Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Robisz tak w sklepie? Jeśli nie, to błąd. Oto patent Bosackiej

87

W czasach galopujących cen żywności i dużej inflacji coraz więcej osób szuka oszczędności, nawet podczas prostych zakupów. Dziennikarka Katarzyna Bosacka zdradziła swój pomysł na to, jak kupować taniej. Nie potrzeba dużo wysiłku, aby zaoszczędzić niezłą sumę.

Robisz tak w sklepie? Jeśli nie, to błąd. Oto patent Bosackiej
Katarzyna Bosacka radzi, jak oszczędzać podczas zakupów (Facebook)

Katarzyna Bosacka od lat zajmuje się tematyką konsumencką. Dzięki swojej wiedzy o świecie konsumenckim stała się rozpoznawalna i dużo osób pyta ją o rady na temat zakupów. Nic dziwnego, bo na własnej stronie internetowej samą siebie określa jako "specjalistkę od zakupów spożywczych i wszelakich", a także "niestrudzoną bojowniczkę o prawa konsumenckie".

Bosacka o tym, jak płacić mniej

W telewizji i w internecie doradza widzom, co warto kupować, na co zwracać uwagę podczas wyjścia do sklepu i jak nie dać się nabrać na marketingowe chwyty. Ostatnio zdradziła też niezwykle ważny dla każdego Polaka sekret - w okresie galopującej inflacji opowiedziała, jak można płacić za zakupy mniej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Coraz bliżej święta. Armagedon na drogach i galeriach handlowych

W mediach społecznościowych opublikowała filmik, w którym odpowiedziała na pytanie, które nurtuje wielu Polaków. Okazuje się, że sporo pieniędzy zaoszczędzimy, jeżeli będziemy sprawdzać ceny za kilogram. Niby proste, a jednak - rzadko o tym pamiętamy. Dziennikarka sprawdziła to na podstawie ryżu długoziarnistego ze sklepu osiedlowego.

Cena za kilogram absolutnie szokuje. Ten ryż w kilogramowym opakowaniu jest tani. Kosztuje 4,15 zł za kilogram. A tutaj mamy tylko pół kilograma ryżu w czterech torebkach i cena szybuje w nieskończoność. Wiecie, ile on kosztuje? Ponad 23 złote za kilogram - mówi Bosacka.

"Złota zasada oszczędności"

Wyliczyła, że droższe opakowanie kosztowało o 5,5 razy więcej. Bosacka uważa więc, że sprawdzanie ceny za kilogram lub litr to "złota zasada oszczędności na zakupach". - Cena jednostkowa nie jest dobrym wskaźnikiem w porównywaniu cen i szukaniu tej najbardziej atrakcyjnej — dodała dziennikarka.

Autor: BA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić