Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
UrK
|

"Milionerzy": Kobieta "przejechała się" na pytaniu o dziecięcy wózek

9
Podziel się:

Sukces w "Milionerach" zależy w dużej mierze od szczęścia. Zdarza się, że problem sprawiają pytania już na początku rozgrywki. Zawodniczka przekonała się o tym, bo "przejechała się" na banalnym pytaniu za tysiąc zł.

"Milionerzy": Kobieta "przejechała się" na pytaniu o dziecięcy wózek
"Milionerzy". Hubert Urbański zdziwił się, gdy uczestniczka podała odpowiedź (YouTube)

W "Milionerach" potrzebna jest wiedza, ale także bystrość umysłu i kojarzenia faktów. Zwłaszcza że pytania potrafią zaskoczyć. Na przykład tym, że są naprawdę proste i nie trzeba w nich szukać "haczyka".

Właśnie takie pytanie sprawiło spory problem uczestniczce ostatniego odcinka. A chodziło o… wózek dziecięcy. Brzmiało tak:

Lekki dziecięcy wózek spacerowy, który łatwo składa się do małych rozmiarów, to:

a) Parasol

b) Parasolka

c) Składka

d) Składanka

Uczestniczka nie miała pewności. Stwierdziła, że nigdy nie słyszała, by ktoś używał takiego określenia. Poprosiła więc o pomoc publiczność, która zasugerowała jej odpowiedź b, czyli parasolkę.

Zawodniczka mogła grac dalej, choć "wyłożyła się" na pytaniu za 40 tys. zł o broń z najkrótszą klingą. Podpowiedzi nic jej nie mówiły, więc zakończyła grę z tysiącem zł. Oglądaliście ten odcinek?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(9)
Halina
7 miesięcy temu
Parasolka,bo składało się błyskawicznie. Zajmował ten wózek mało miejsca dlatego parasolka. Mój syn rocznik 1985 miał duży wózek spacerowy. Mieszkałam w domku, ale parasolki pamiętam po prostu były wtedy modne.
Nik
7 miesięcy temu
Mimo że wychowałam dwoje dzieci i wnuki, nigdy nie słyszałam o takiej nazwie wózka składanego, faktycznie w latach 80 ubiegłego wieku były w powszechnym użytkowaniu. Ktoś słusznie zauważył że wózek to rzeczownik rodzaju męskiego więc jak już to powinien być parasol. Ciekawa jestem kto układa takie pytania...nl
Emka
7 miesięcy temu
Wózki parasolki były w całym kraju ale ma początku lat 80tych
Nemeczek
7 miesięcy temu
Teraz już nie ma takich wózków. Wszystko nowoczesne, o dziwacznej konstrukcji, plastikowe i na pokaz.
Też wymyślili
7 miesięcy temu
Ciekawe w którym rejonie Polski tak nazywają taki wózek? Idiotyczne określenie.
Wielkopolanka...
7 miesięcy temu
Nigdy nie słyszałam o takim określeniu, pewnie używają go w innej części Polski niż ta, skąd ja pochodzę. Trochę to idiotyczne; kiedy ktoś chce kupić wózek z parasolem, to o co pyta w sklepie? O parasolkę z parasolem?
Myszak
7 miesięcy temu
Ja też pierwsze słyszę, a przeważnie mam mniej problemów z odpowiedziami na pytania niż zawodnicy w Milionerach. Myślałem, że ,,parasolka'' to mały parasol, aczkolwiek nie używam tego słowa, bo jest prymitywne, a co za tym idzie, lekko denerwujące.
Dziadek
7 miesięcy temu
Moim zdaniem powinno być parasol bo wózek to rodzaj męski
baba
7 miesięcy temu
jak nie ma dzieci to skąd ma wiedzieć. Jednak błędne odpowiedzi są tak prymitywne, ze samą drogą dedukcji można wskazać właściwą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić