Należał do jego córki. Wiadomo już, kto odziedziczy dom Elvisa Presleya

10

Fani na całym świecie nie mogą otrząsnąć się po nagłej i niespodziewanej śmierci Lisy Marie Presley. 54-latka zmarła w wyniku zatrzymania akcji serca. Wiadomo już, co stanie się z domem Elvisa Presleya, którego właścicielką była właśnie jego córka.

Należał do jego córki. Wiadomo już, kto odziedziczy dom Elvisa Presleya
Dom Elvisa należał po jego córki (PAP, Wikimedia Commons)

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia na atak serca. Nikt nie spodziewał się, że jedyna córka Elvisa Presleya umrze w wieku zaledwie 54 lat. Jeszcze 10 stycznia piosenkarka była jeszcze widziana na gali rozdania Złotych Globów. Dramatyczne wieści przekazała rodzina zmarłej.

Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że moja piękna córka nas opuściła — oświadczyła matka zmarłej - Priscilla Presley.

Lisa Marie Presley była oczkiem w głowie Elvisa Presleya. Na mocy testamentu uczyniono ją jedyną spadkobierczynią majątku pozostałego po ojcu, jednak rozporządzać nim mogła dopiero po ukończeniu 30. roku życia. Niestety, tak dużo szczęścia nie miały już córki 54-latki - 33-letnia Riley oraz 14-letnie bliźniaczki Harper i Finley. Matka zostawiła im ponad milion dolarów długu z tytułu niezapłaconych podatków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jest wściekły na fuzję Orlenu. "Powinna być unieważniona"

Córki Lisy Marie Presley otrzymają również coś bezcennego. 54-latka była jedyną właścicielką legendarnego domu Elvisa Presleya w Memphis. Wiadomo już, że Graceland trafi teraz w ręce jej córek. Zarządzeniem nieruchomością zajmuje się The Elvis Presley Trust, które córka wokalisty założyła wraz ze swoją matką Priscillą i National Bank of Commerce. Od 1982 posiadłość jest otwarta dla turystów i fanów. Na jej terenie mieści się muzeum Elvisa Presleya, ponadto odbywają się tam zorganizowane imprezy.

Graceland to największe miejsce kultu Elvisa Presleya. Muzyk wraz z najbliższymi pochowany jest właśnie na terenie posiadłości w ogrodach the Meditation Gardens. Wiadomo już, że niedługo spocznie tam również zmarła niedawno Lisa Marie Presley.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić