Nasłali na Jakimowicza komornika. "Nie odbierał pism sądowych"

208

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił się o pomoc do komornika sądowego w celu dostarczenia pozwu dla Jarosława Jakimowicza. Wcześniej prezenter TVP nie odbierał pisma sądowego.

Nasłali na Jakimowicza komornika. "Nie odbierał pism sądowych"
Jarosław Jakimowicz (AKPA, AKPA)

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, czyli pozarządowa organizacja, która walczy z przejawami dyskryminacji z powodu pochodzenia, narodowości i orientacji seksualnej informuje, że prowadzi dwie sprawy cywilne przeciwko Jarosławowi Jakimowiczowi.

Organizacja zarzuca dziennikarzowi TVP rozpowszechnianie kłamstw na temat Ośrodka.

Ponadto toczy się śledztwo prokuratorskie w sprawie publicznych znieważeń, jakie Jakimowicz kierował do przypadkowych osób - informuje OMZRiK.

OMZRiK zgłosił się o pomoc w dostarczeniu pozwu do komornika sądowego.

Komornik sądowy skutecznie dostarczył Jarosławowi Jakimowiczowi pozew złożony przez OMZRiK. Dotąd pozwany nie odbierał pisma sądowego, musieliśmy zwrócić się do komornika o pomoc. Jakimowicz nie jest jedyny, dość często korzystamy z pomocy komorników przy sprawach przeciwko "prawym" obywatelom - tłumaczy organizacja.

Jak podaje środek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, umorzono postępowanie w sprawie opisanego przez Jakimowicza udziału w handlu dziećmi. W swojej książce (która jak zapewnia - nie była autobiografią) opisywał, jak bohater zamierzał kupić dziecko do celów seksualnych.

Kiedy zgłosiliśmy sprawę prokuraturze Jakimowicz pod przysięgą zeznał, że okłamywał czytelników. Bo sensacyjne historie, przedstawiane jako prawda, zostały przez niego zmyślone po to, by 'podnieść sprzedaż' - informuje Ośrodek.

Jakimowicz również w stosownych oświadczeniach podkreślał, że "nie ma nic wspólnego z opisaną sprawą".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Jakimowicz o "Big Brotherze": "Zarobiłem bardzo dużo pieniędzy. Miałem 30 TYSIĘCY ZA TYDZIEŃ"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić