aktualizacja 

Oto nowa Miss Polski! Kim jest najpiękniejsza Polka?

47

Finał Miss Polski 2022 przeszedł już do historii. Zmagania wygrała Aleksandra Klepaczka. Co wiadomo na jej temat? Ile ma lat i skąd pochodzi? Jakie ma wykształcenie?

Oto nowa Miss Polski! Kim jest najpiękniejsza Polka?
Aleksandra Klepaczka (AKPA, Filip Radwanski)

Aleksandra Klepaczka ma 22 lat. Pochodzi z Bukowca (niedaleko Łodzi). Do Miss Polski 2022 zakwalifikowała się za pośrednictwem castingu online.

Klepaczka pracuje w firmie IT jako rekruter. Poza tym najpiękniejsza Polka studiuje inżynierię zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Za jakiś czas przystąpi do obrony pracy, po której będzie mogła pochwalić się tytułem inżyniera.

Dodatkowo Klepaczka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi i potrafi grać na skrzypcach i gitarze - zaznacza "Super Express".

Aleksandra Klepaczka z kolejnym sukcesem

Klepaczka już wcześniej odnosiła sukcesy. W 2019 roku zajęła czwarte miejsce w konkursie Miss Ziemi Łódzkiej 2019 roku.

Modeling nie jest jej jedyną pasją. Uwielbia również muzykę czy taniec. Poza tym interesuje się sportem. Od lat działa też z PCK.

Triumf w konkursie Miss Polski 2022 to dla niej ogromne przeżycie. Ten sukces przyniósł jej spory zastrzyk gotówki w postaci 100 tysięcy złotych.

Nadal to do mnie nie dochodzi! (...) Postaram się wykorzystać ten tytuł jak najlepiej - mówiła rozemocjonowana Ola po ogłoszeniu werdyktu (cyt. za "SE").

Miss Polski widzów Polsat uzyskała tym razem Patrycja Krzywoń. II miejsce w tym najistotniejszym konkursie wywalczyła z kolei Sylwia Stasińska, a III lokatę zajęła wspomniana Krzywoń.

Zobacz także: Gwiazdy korzystają z wakacji. Wypoczywają na rajskich plażach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić