Pierwsza w Polsce przyznała się do operacji plastycznych. Chirurg był pijany

5

Zofia Czerwińska jest pierwszą aktorką w Polsce, która przyznała się do operacji plastycznej. Ikona polskiego kina przerwała tabu na temat ingerowania w urodę i żartowała z samej siebie mówiąc o tym, że przetarła szlaki w szczerości na temat medycyny estetycznej. Operacje plastyczne wykonywała dwukrotnie.

Pierwsza w Polsce przyznała się do operacji plastycznych. Chirurg był pijany
Czerwińska (AKPA)

Zofia Czerwińska była aktorką, którą kochali Polacy. Charyzmatyczna gwiazda kina i teatru największą sławę zyskała dzięki roli Zofii Nowosielskiej w serialu "Czterdziestolatek" i Zofii Balcerkowej w serialu "Alternatywy 4". Występowała też w takich filmach jak "Popiół i diament", "Lalka", "Miś" czy "Złoto dezerterów".

Praca przed kamerą sprawiła, że Zofia Czerwińska zapragnęła zmian w swoim wyglądzie. W PRL-u ingerencja w swoje ciało nie była tak popularna jak obecnie. Aktorka postanowiła jednak przejść operację plastyczną. Zdecydowała się na nią dwukrotnie! Gwiazda nie miała żadnych oporów, by mówić o tym głośno. Żartowała nawet, że była pierwszą aktorką, która zrobiła sobie taki zabieg, a z pewnością tą, która się do niego przyznała!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: [TSN] Zofia Czerwińska o pracy aktorskiej

Pierwsza w Polsce przyznała się do operacji plastycznych. Chirurg był pijany

Zofia Czerwińska przetarła szlak innym gwiazdom do gabinetów medycyny estetycznej? Pierwszą operację wykonała bowiem w 1963 roku. Miała wtedy 30 lat. Zdecydowała, że nie chce mieć już dużego i garbatego nosa, więc położyła się na stole operacyjnym, by zlikwidować swój kompleks.

Pierwszą operację miałam w 1963 roku w Polanicy. Pijany pan doktor, bo to było 1 stycznia, zdjął mi z nosa garb. Jak to się robi? Wkłada się pod skórę dłuto i wali się młotkiem. Tylko że zdjęcie garbu wydłuża nos. (...) Pijany chirurg, niestety - spie*rzył sprawę - zdradziła w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Pięć lat później Zofia Czerwińska postanowiła, że uda się do kolejnego lekarza. Tym razem cały zabieg mogła oglądać, ponieważ lampa, która nad nią wisiała była niczym lustro. - Obejrzałam cały jej przebieg, bo nade mną stała lampa, która jest jednocześnie lustrem. Przy takich zabiegach nie usypiają - tłumaczyła.

Trzeba mieć otwarte oczy, żeby lekarze widzieli, czy ich nie uszkadzają. Są przecież tak blisko nosa. Ale byłam znieczulona - wyznała w wywiadzie.

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku w Warszawie. Odeszła po operacji kręgosłupa miesiąc po zakończeniu pracy na planie serialu "Świat według Kiepskich". Spoczęła na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić