Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Poprosiła Rydzyka o pomoc finansową. To usłyszała w odpowiedzi

502

Ojciec Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w naszym kraju. Jednak to nie jego posługa kapłańska sprawia, że jest o nim głośno. Toruński redemptorysta zasłynął swoją smykałką do interesu, która pozwoliła mu stworzyć imperium. Sam chętnie prosi o wsparcie i z niego korzysta. A co, kiedy role się odwracają i to duchowny proszony jest o pomoc?

Poprosiła Rydzyka o pomoc finansową. To usłyszała w odpowiedzi
o. Tadeusz Rydzyk (Licencjodawca, Krzysztof Jarosz)

Ojciec Rydzyk już nie raz udowodnił, że ma żyłkę do interesu. Duchowny stworzył własną rozgłośnię radiową, uruchomił telewizję i otworzył wyższą uczelnię. Stworzył także fundację Lex Veritatis, która podejmuje kolejne inicjatywy. Oficjalnie o. Rydzyk nie dysponuje żadnym majątkiem, bo jako zakonnik składał śluby ubóstwa. On sam podkreśla, że nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a biznesy, którym przewodzi, nie są jego własnością.

Nie ulega jednak wątpliwości, że ojciec Rydzyk stoi na czele ogromnego imperium, które sprawia, że kojarzony jest z bogactwem, przepychem i bajońskimi sumami. Duchowny nie boi się prosić o wsparcie dla kolejnych projektów. Okazuje się, że nie jest już tak chętny do udzielania pomocy. Tak przynajmniej twierdzi pewna mieszkanka Warszawy.

Kobieta poprosiła ojca Rydzyka o pomoc. Oto, co usłyszała

Kobieta, która wzięła udział w sądzie ulicznej przeprowadzonej przez reportera portalu "Goniec", postanowiła podzielić się przykrą historią związaną z duchownym. Przyznała, że ona i jej bliscy zdecydowali się poprosić ojca Rydzyka o wsparcie finansowe na leczenie umierającej krewnej. To, co miała usłyszeć w odpowiedzi, mocno ją rozczarowało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ministra potwierdza informacje WP ws. Rydzyka. "Mówimy tu o miliardach"
Ja panu coś powiem. Trzy lata temu zmarła mi bratanica i ostatnią deską ratunku był on. Niech mi pan uwierzy, próbowaliśmy się do niego dodzwonić. Wie pan co usłyszałam? Że jeżeli bym chciała nagrać film o nim, to on by wsparł — powiedziała, dodając, że na tym zakończyła się rozmowa z kobietą, która odebrała jej telefon.

Jak to jest z majątkiem ojca Rydzyka?

Nie da się ukryć, że ojciec Rydzyk jest postacią wywołującą skrajne emocje. Jedni uważają go niemal za świętego, drudzy za biznesmena, który żeruje na naiwności innych. On sam utrzymuje, że niczego nie posiada, poza kilkoma rzeczami osobistymi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Duchowny podkreśla, że nie tylko nie ma pieniędzy, ale instytucje, którymi zarządza, nie należą do niego. Rozgłośnia, którą powołał do życia ma, być własnością Redemptorystów, a pozostałe projekty do niepodlegających pod kościelne instytucji, takich jak m.in. Fundacja Lex Veritatis.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić