Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Ryszard Filipski nie żyje. Rodzina nie wiedziała o pogrzebie

82
Podziel się:

Ryszard Filipski zmarł 22 października, a cztery dni później go pochowano. Z oświadczenia wynika, że pogrzeb odbył się w obecności rodziny i najbliższych znajomych. Nie wiedziała o nim jednak córka aktora Katarzyna Turaj-Kalińska. Nikt nie zdradził jej także miejsca pochówku.

Ryszard Filipski nie żyje. Rodzina nie wiedziała o pogrzebie
Ryszard Filipski (AKPA, Picasa)

Ryszard Filipski zmarł 22 października. Poinformował o tym Marek Lubiński na stronach Klubu Myśli Polskiej.

Córka szuka grobu ojca

Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny- żony i dzieci - czytamy.

Aktor prowadził dość burzliwe życie. Doczekał się aż dziesięciorga dzieci, w tym sześciorga z ostatnią, czwartą, aktualną żoną, Małgorzatą Filipską. Pierwszą żoną aktora, była aktorka Zofia Kalińska, z którą także miał dzieci, w tym córkę Katarzynę. To właśnie Katarzyna Turaj-Kalińska w programie "Niezapomniani. Cmentarne historie" powiedziała, że nikt nie poinformował jej o śmierci taty.

Tata z resztą rodziny zerwał już dawno kontakty, nawet z młodszym bratem, który zmarł kilka lat temu. To bardzo smutne. Niestety jego najnowsza rodzina jest nieomal za chińskim murem, strzegą się przed kontaktami z przeszłością i być może dlatego próbowali ukryć zgon, z obawy przed przybyciem na pogrzeb ośmiorga dzieci z poprzednich związków - mówi mówi "Super Expressowi" córka Ryszarda Filipskiego.

Kobieta powiedziała, że chciałaby pojechać na grób ojca, ale nie może. "Niestety nie wiemy, gdzie jest pochowany. Ja mu wybaczyłam i zwyczajnie go kocham, szkoda, że nie mogliśmy się zobaczyć, ale to być może był jego wybór - skwitowała Turaj-Kalińska."

Ryszard Filipski był uznanym aktorem teatralnym i filmowym. Wiele osób zna go z roli Hubala czy też marszałka Piłsudskiego. Można go także zobaczyć w "Potopie", "Pitbullu" oraz "Starej Baśni".

Zobacz także: Wszystkich Świętych. Mobilna aplikacja ułatwi odnalezienie grobu na Powązkach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
Polak
6 miesięcy temu
Umierają wybitni Polacy, bez królów ducha będziemy nikim.
patriota
6 miesięcy temu
Wielki Polak a my tacy mierni niewolnicy
Grób
7 miesięcy temu
jest na cmentarzu parafialnym w Żukowie koło Grodziska Mazowieckiego, jak podało stowarzyszenie pamięci Hubala i Hubalczyków. Filipski pragnął zawsze leżeć z ukochaną matką, która spoczywa w rodzinnym grobie w Krakowie. Wyszło inaczej. Może zmienił zdanie, a może ktoś zdecydował za Niego.
Prosimy
7 miesięcy temu
o blokowanie spamów porno programem lub przez moderatora, to niegodne tutaj, tego nikt nie pilnuje?
Maria
7 miesięcy temu
Młoda baba mieszkała ze starym człowiekiem i nazywała go mężem. Ten stary pryk to mąż i ojciec innej rodziny.Chociaż ich porzucił ,to jednak p.Filipska była żoną ,a nie konkubiną.Księża powinni się za nią wstydzić ,a nie publikować jej wypociny. Wstyd i podłość ,wstrętna osoba.
pytająca
7 miesięcy temu
czy konkubina to żona?
mariusz
7 miesięcy temu
ulubieniec komunistów i kościoła; prawdziwy Polak katolik
Zdziwiony
7 miesięcy temu
Dlaczego usuwane są komentarze, w których używa się imienia i nazwiska konkubiny, która odcięła starego, schorowanego Aktora od wszelkich kontaktów z rodziną i przyjaciółmi? 🤔
Zamość
7 miesięcy temu
Ryszard Filipski porzucił sześcioro małych dzieci, podobnie jak dzieci z poprzednich małżeństw. Przez ponad 20 lat wraz z konkubiną prowadzał drogi krzyżowe i udzielał licznych wywiadów o wychowaniu dzieci, nie przyznając się do własnych.
Gość
7 miesięcy temu
Zapewne prędzej czy później ktoś napisze w komentarzach, gdzie go pochowali.
Uczony
7 miesięcy temu
umie liczyc do 15 i umie sie podpisac, moge byc dziennikarzem ?
Mio
7 miesięcy temu
matematyka to nie moja silna strona ale dla mnie 6 + 8 to 14 a nie 10 : Kogo sie dzis zatrudnia w mediach ?
Ten pan
7 miesięcy temu
był przystojny inaczej.
Szafot
7 miesięcy temu
Zawsze maga zgłosić do sądu sprawę o zachowek po zmarłym ojcu ,wtedy się dowiedzą co dzieciorob im zostawił po sobie i gdzie leżakuje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić