Ryszard Filipski nie żyje. Rodzina nie wiedziała o pogrzebie

175

Ryszard Filipski zmarł 22 października, a cztery dni później go pochowano. Z oświadczenia wynika, że pogrzeb odbył się w obecności rodziny i najbliższych znajomych. Nie wiedziała o nim jednak córka aktora Katarzyna Turaj-Kalińska. Nikt nie zdradził jej także miejsca pochówku.

Ryszard Filipski nie żyje. Rodzina nie wiedziała o pogrzebie
Ryszard Filipski (AKPA, Picasa)

Ryszard Filipski zmarł 22 października. Poinformował o tym Marek Lubiński na stronach Klubu Myśli Polskiej.

Córka szuka grobu ojca

Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny- żony i dzieci - czytamy.

Aktor prowadził dość burzliwe życie. Doczekał się aż dziesięciorga dzieci, w tym sześciorga z ostatnią, czwartą, aktualną żoną, Małgorzatą Filipską. Pierwszą żoną aktora, była aktorka Zofia Kalińska, z którą także miał dzieci, w tym córkę Katarzynę. To właśnie Katarzyna Turaj-Kalińska w programie "Niezapomniani. Cmentarne historie" powiedziała, że nikt nie poinformował jej o śmierci taty.

Tata z resztą rodziny zerwał już dawno kontakty, nawet z młodszym bratem, który zmarł kilka lat temu. To bardzo smutne. Niestety jego najnowsza rodzina jest nieomal za chińskim murem, strzegą się przed kontaktami z przeszłością i być może dlatego próbowali ukryć zgon, z obawy przed przybyciem na pogrzeb ośmiorga dzieci z poprzednich związków - mówi mówi "Super Expressowi" córka Ryszarda Filipskiego.

Kobieta powiedziała, że chciałaby pojechać na grób ojca, ale nie może. "Niestety nie wiemy, gdzie jest pochowany. Ja mu wybaczyłam i zwyczajnie go kocham, szkoda, że nie mogliśmy się zobaczyć, ale to być może był jego wybór - skwitowała Turaj-Kalińska."

Ryszard Filipski był uznanym aktorem teatralnym i filmowym. Wiele osób zna go z roli Hubala czy też marszałka Piłsudskiego. Można go także zobaczyć w "Potopie", "Pitbullu" oraz "Starej Baśni".

Zobacz także: Wszystkich Świętych. Mobilna aplikacja ułatwi odnalezienie grobu na Powązkach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić