Schreiber odpowiada Błaszczakowi. Nie mogła milczeć

57

Po zmianie władzy i decyzji ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza, marzenie Marianny Schreiber o służbie wojskowej zostało spełnione. Teraz celebrytka odpowiedziała na wpis Mariusza Błaszczaka, który stwierdził, że jego zdaniem w Wojsku Polskim nie dzieje się najlepiej.

Schreiber odpowiada Błaszczakowi. Nie mogła milczeć
Schreiber odpowiada na wpis Błaszczaka. Krytyczne słowa do PiS (Instagram)

Marianna Schreiber zakończyła dobrowolną zasadniczą służbę wojskową po kilkudniowym szkoleniu. Celebrytka jest teraz żołnierzem Wojska Polskiego w służbie czynnej. Sama dodaje, że jest to służba rotacyjna - weekendowa. Jako ochotniczka może zgłosić się do jednostki także od poniedziałku do piątku.

Mnie najbardziej interesują kursy i szkolenia oraz służba rotacyjna. Bo mogę ją pogodzić z pracą, freak fightami i domem. Cieszę się, że mogę to wszystko połączyć i jednocześnie służyć ojczyźnie - tłumaczy w rozmowie z "Faktem".

Po zakończonym szkoleniu Schreiber odniosła się do słów byłego ministra Mariusza Błaszczaka. Polityk Prawa i Sprawiedliwości napisał w sieci, że "dalej trwa destrukcja systemu rekrutacji do Wojska Polskiego. Właśnie odwołani zostali szefowie najlepiej rekrutujących ośrodków zamiejscowych w Olsztynie, Lublinie i Gdańsku".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego Rosja chce zaatakować Kazachstan? "Potrzebuje paliwa"
Wcześniej zdymisjonowano kilku żołnierzy pełniących służbę w Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji. Nowej władzy kompletnie nie zależy, aby zwiększać liczebność Sił Zbrojnych RP - podkreślał Błaszczak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Schreiber mocno odpowiada Błaszczakowi

W odpowiedzi zawodniczka Clout MMA przyznała, że za czasów jego kierowania MON-em w Wojsku Polskim nie zawsze bywało idealnie.

Jako żołnierzowi, ale przede wszystkim polskiej patriotce, nie podoba mi się to, że często interes partyjny, przesłania trzeźwą ocenę rzeczywistości - i dotyczy to każdej opcji politycznej, która tak robi. A wydaje mi się że tak jest w tym przypadku. I tak jak mogę chwalić poprzednie kierownictwo resortu za wiele rzeczy - chociażby, za wysiłki w celu modernizacji sprzętu, to jednak nie można udawać, że wszystko, co było w Wojsku Polskim, było dobre - skomentowała Schreiber.

Przypomnijmy, że po zmianie władzy i decyzji ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza marzenie Marianny Schreiber o służbie wojskowej zostało spełnione. Wcześniej bezskutecznie próbowała dostać się do wojska.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić