Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski| 

Syn Krzysztofa Krawczyka ubiega się o spadek. Wywalczy środki na przeżycie?

22

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęło już ponad 2,5 roku. Jego jedyny syn walczy z macochą o część majątku, jaką miał odziedziczyć. Pieniądze są mu niezbędne do przeżycia i pozostania w dotychczasowym lokum. Sprawa testamentu artysty cały czas jednak jest w toku.

Syn Krzysztofa Krawczyka ubiega się o spadek. Wywalczy środki na przeżycie?
Krzysztof Krawczyk (AKPA, Podlewski)

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka była prawdziwym ciosem dla jego najbliższych oraz milionów fanów jego twórczości. Wokalista zmarł w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 5 kwietnia 2021 r. w wieku 75 lat. Rodzina oraz osoby zaprzyjaźnione z wokalistą cały czas pielęgnują pamięć o legendarnym artyście.

Ku niemiłemu zaskoczeniu syna muzyka, jedyną spadkobierczynią majątku okazała się jego żona Ewa. Krzysztof Krawczyk jr. utrzymuje, że ojciec obiecał mu uwzględnienie w testamencie. Jego zdaniem okoliczności podpisania dokumentu budziły spore wątpliwości z uwagi na stopniowo pogarszający się stan zdrowia piosenkarza.

Krzysztof Krawczyk junior walczy o pieniądze na przeżycie

Sytuacja finansowa 50-latka pozostawia wiele do życzenia. Mężczyzna nie otrzymuje tantiem z tytułu utworów Krzysztofa Krawczyka, w nagrywaniu których nieraz uczestniczył. Niepewna przyszłość oraz towarzyszące temu nerwy i stres znacząco odbiły się na stanie zdrowia syna artysty, który w ciągu zaledwie kilku tygodni przeszedł dwa silne napady padaczkowe. Na domiar złego jego warunki mieszkaniowe pozostawiają wiele do życzenia.

Żyję w maleńkim mieszkanku, jak ktoś tam też powiedział, że to jest ul. Jest po prostu bardzo małe, że tam ledwie można przejść. No cóż, ale jest oddzielny kąt. Nie mogę być tam, gdzie miało być w spadku po dziadkach - wyznał na łamach "Super Expressu".

Od chwili śmierci artysty Krzysztof Krawczyk jr. pozostaje w konflikcie ze swoją macochą. Potencjalne pojednanie się niewątpliwie pomogłoby mu w sprawiedliwym podziale majątku, a tym samym poprawie jego warunków bytowych. Nic jednak nie wskazuje na to, aby tych dwoje dogadało się między sobą.

Sprawa podejrzanych okoliczności sporządzania testamentu artysty trafiła na wokandę. Ostatnia jak dotąd rozprawa odbyła się w ubiegłym roku. Nie wiadomo jednak, kiedy można spodziewać się wznowienia postępowania.

Nie ma wyznaczonego terminu rozprawy z wniosku Ewy Krawczyk. Obecnie sprawa znajduje się u biegłego sądowego z dziedziny psychologii celem wydania opinii - wyjaśniła na łamach "Faktu" Beata Antczak, kierowniczka Sekretariatu Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Zgierzu.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić