Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn| 

Szlachetny zawód synów Holeckiej. Twarz TVP ujawniła, czym się zajmują

39

Danuta Holecka to niekwestionowana gwiazda TVP. Niewiele osób wie jednak, że dziennikarka jest mamą bliźniaków. Wraz z mężem Krzysztofem Dunin-Holeckim doczekali się dwóch synów. Stefan i Julian nie poszli jednak w ślady znanej mamy i spełniają się zawodowo w zupełnie innym obszarze. Czym się zajmują?

Szlachetny zawód synów Holeckiej. Twarz TVP ujawniła, czym się zajmują
Danuta Holecka (AKPA, AKPA)

Danuta Holecka jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Dziennikarka od lat prowadzi główne wydanie "Wiadomości". Stronniczy sposób narracji sprawił, że jej kariera na Woronicza nabrała zawrotnego tempa.

Kilka dni temu widzowie TVP mogli przeżyć mały szok, gdy po ogłoszeniu wstępnych wyników exit poll dziennikarka znacznie życzliwiej odnosiła się do polityków opozycji. Zachowanie Holeckiej stało się w ostatnim czasie powodem dyskusji i uszczypliwych komentarzy, jakoby 55-latka bała się utraty pracy w telewizji publicznej po wygranej opozycji.

Prywatnie Danuta Holecka jest żoną Krzysztofa Dunin-Holeckiego, którego poznała jeszcze podczas studiów. Chociaż Dunin-Holecki był już żonaty, to po trzech tygodniach znajomości postanowił oświadczyć się dziennikarce i pozostawił byłą żonę.

Danuta Holecka ma synów bliźniaków. Nie poszli w ślady znanej mamy

Niedługo po ślubie Danuta Holecka urodziła bliźniaki - Julian i Stefan. Gwiazda TVP rzadko mówi o prywatnych sprawach. Z mężem sporadycznie pojawia się na czerwonych dywanach, a jej synowie stronią od show-biznesu. Pomimo dbania o utrzymanie prywatności, dziennikarka na przestrzeni lat kilkukrotnie wspomniała o swoich pociechach w wywiadach.

Fizycznie są podobni, choć Stefek, starszy o dwie minuty, jest trochę potężniejszy. Charakterami się różnią, inaczej się też ubierają — Stefek woli rzeczy luźne, a Julek obcisłe. Pierwszy jest bardzo pracowity, solidny, a drugi, dopiero jak ma nóż na gardle, to zakasuje rękawy — wyznała jakiś czas temu w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Stefan i Julian nie poszli jednak w ślady mamy. Synowie Danuty Holeckiej zdecydowali się studiować medycynę, początkowo na Śląsku, a następnie kontynuowali naukę na Akademii Medycznej w Warszawie. Stefan i Julian mają dziś po 29 lat, a zdobyte wykształcenie realizują w służbie zdrowia. Pociechy Holeckiej pracują jako lekarze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić