Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

"Wyciekły" SMS-y. Krzysztof Brejza odpalił "bombę". Jest świadek

419
Podziel się

Senator Krzysztof Brejza ujawnia nowe fakty w sprawie operacji CBA przeciwko niemu i jego ojcu. Po tym, jak w środę opisał sprawę inwigilacji i manipulowania jego wiadomościami przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, w czwartek poinformował, że jest świadek tych zdarzeń. To osoba, która była przesłuchiwana przez służby. Według Brejzy miała być zastraszana przez CBA.

"Wyciekły" SMS-y. Krzysztof Brejza odpalił "bombę". Jest świadek
Krzysztof Brejza przekonuje, że ma świadka w sprawie inwigilacji CBA (Mateusz Wlodarczyk)
bETWSJDV

Brejza poinformował o tym na Twitterze. Napisał, że po ujawnieniu przez niego w środę działań CBA zgłosił się świadek tych działań. Ma to być osoba, którą CBA przesłuchiwało.

Krzysztof Brejza twierdzi, że świadek miał złożyć oświadczenie, iż odczytywano mu SMS-y z telefonu polityka. Co więcej, senator napisał, iż świadek złożył oświadczenie, że to były stare wiadomości, pochodzące z 2014 r.

bETWSJDX

Senator oznajmił także, iż świadek miał być zastraszany przez CBA. Agent biura miał kierować wobec przesłuchiwanego groźby. Miało to na celu zastraszenie świadka i skłonienie go do obciążających polityka zeznań.

Zobacz także: Krzysztof Brejza był wzburzony działaniami PiS w Senacie. "Podłe"

Afera inowrocławska

To działania dookoła tzw. afery inowrocławskiej z 2017 r. Wtedy to, CBA wszczęło kontrolę w urzędzie miasta dotyczącą rzekomo nieprawidłowości w opłacaniu przez miejski magistrat faktur. Prezydentem Inowrocławia jest ojciec senatora Brejzy.

bETWSJEd

W środę Brejza odpalił zaś bombę, twierdząc, że w 2019 r. był inwigilowany przez CBA. Polityk oznajmił w rozmowie z Onetem, że gdy kierował sztabem wyborczym Platformy Obywatelskiej, jego telefon był kontrolowany przez służbę. CBA miało odczytywać jego SMS-y i dodatkowo manipulować nimi.

bETWSJEe

Polityk przekonuje, że zdobyte w ten sposób SMS-y zostały sfałszowane. Opublikowała je z kolei, opisując aferę, Telewizja Polska. Wiadomości miały być instruktażem dla współpracowników polityka, jak anonimowo hejtować w sieci, nie zostawiając śladów.

W 2019 r., gdy działałem w sztabie KO, służby włamały mi się na telefon i pobrały SMS-y z 2014 r. Nie znaleźli dowodów nieuczciwości, więc… sfałszowali ich treść. Pozamieniali nadawców, pokleili różne SMS-y i dopisywali własne treści. Tak spreparowanymi SMS-ami przez miesiąc atakowali KO i moją rodzinę (700 audycji) - mówi polityk o2.pl

Dodaje też, że w sierpniu złożył w tej sprawie pozew przeciwko TVP o naruszenie dóbr osobistych i powielanie fałszywych sms-ów. We wrześniu złożył zawiadomienie do prokuratury. Przyjęła je prokuratura w Bydgoszczy. Żadna decyzji - o wszczęciu śledztwa odmowie wszczęcia śledztwa - jeszcze nie ma. Sprawę, jak mówi o2 senator, przejęła Prokuratura Krajowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETWSJEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(419)
Agent Szwejk
1 tyg. temu
Tak czy inaczej to trzeba być MEGA GAMONIEM by przez 6 lat nie wykryć żadnej afery związanej z poprzednią ekipą która podobno tak "kradła". Nawet bidny Nowak będzie się musiał sam wsadzić, bo oni bezradni jak psedskolacki na nocnickach. I takie sieroty reformują wymiar sprawiedliwości.
Agent Szwejk
1 tyg. temu
Tak czy inaczej to trzeba być MEGA GAMONIEM by przez 6 lat nie wykryć żadnej afery związanej z poprzednią ekipą która podobno tak "kradła". Nawet bidny Nowak będzie się musiał sam wsadzić, bo oni bezradni jak psedskolacki na nocnickach. I takie sieroty reformują wymiar sprawiedliwości.
He?
miesiąc temu
Tą co fałszowała faktury w ratuszu i wyprowadzała kasę Brejzy adoptowali? Siedzi ktoś za to?
bETWSJEz
Ojoj
miesiąc temu
Brejza ale bryndza.
lewak
miesiąc temu
a co to jest ta ,,brejza,,?????
ysbs
miesiąc temu
kto trzyma 5-7lat SMSy w telefonie...
stefan
miesiąc temu
No i co z tego, że ujawnił, skoro poseł Łajza i tak nic dalej z tym nic nie zrobi? Pokrzyczy, srogie miny porobi, a potem i tak u Mazurka pewnie skończą wszyscy.
qwerty
miesiąc temu
Toi-toi i wszystko jasne
FAKT
miesiąc temu
ZE PIS TO MAFIA ZADNA NOWOSC
typ
miesiąc temu
TOJTOJ WRÓCIŁ !
Robson
miesiąc temu
Ojciec i syn Brejzowie powinni już dawno siedzieć .W Po jak kogoś złapią to tłumacza się że to sprawa polityczna .
........
miesiąc temu
Krzysiu nie po dniecaj się tak -sam powinieneś się zgłosić i bez wyroku odsiedzieć 10 lat ???chyba wiesz za co ??
błajza
miesiąc temu
Nie wiem kto to jest Krzysztof Brejza, ale jak jest posłem albo senatorem itp. to jest oczywiste, że nawet jakby kogoś zabił i złapali by go z dymiącym pistoletem w ręce, to zarzut zabójstwa byłby polityczną prowokacją.
bETWSJEr
Frank👎
miesiąc temu
Nie mam za grosz zaufania do rządów PiS i Ziobry jako ministra sprawiedliwości. Oni wiedzą , źe lód pod nimi robi się coraz cieńszy i jeśli nie wygrają wyborów sami pójdą siedzieć . Dlatego robią wszystko by zdyskredytować każdego polityka z opozycji . Kamiński ma wprawę w tych sprawach , przecież za prowokacje dostał wyrok 3 lata do odsiadki przed którym Adrian zwany prezydentem bezprawnie ( przed uprawomocnieniem ) go ułaskawił .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić