Ewa Sas
Ewa Sas| 
aktualizacja 

Tom Cruise wyrzucił pracownika. Teraz musi mieć ochroniarza

3

Tom Cruise przyzwyczaił nas do wizerunku "twardziela" na wielkim ekranie. Czy w "Misson: Impossible" czy w "Top Gun" nieustraszony bohater stawia czoła przeciwnikom. Prywatnie jednak woli nie ryzykować.

Tom Cruise wyrzucił pracownika. Teraz musi mieć ochroniarza
Bohater "Top Gun: Maverick" zmuszony był zatrudnić ochroniarzy (Inne, Toni Anne Barson)

Zarówno Cruise, jak i reżyser odpowiedzialny za produkcje serii "Mission: Impossible", "Top Gun" czy "Jack Reacher", Christopher McQuarrie, zmuszeni byli zatrudnić wykwalifikowanych ochroniarzy do zadań specjalnych po tym, jak były pracownik wszczął przeciwko nim zaciekłą batalię prawną po zwolnieniu z produkcji.

Zwolniony i niezadowolony pracownik

Spór zaczął się po tym, jak jak producent kaskaderów usłyszał, że jego usługi nie będą już potrzebne. Mężczyzna od początku protestował. W obawie, że sytuacja wymknie się spod kontroli, aktor i reżyser zdecydowali się na zatrudnienie wykwalifikowanych ochroniarzy.

Tom i Chris nadal pracują nad Mission: Impossible 8, głównie w Wielkiej Brytanii, ale z byłym członkiem załogi sprawy stają się coraz bardziej nieprzyjemne. Doszło do tego, że nie można dalej ryzykować. To trochę sztuka naśladująca życie, na planie chodzi o silną ochronę przed zagrożeniem, a teraz to samo dzieje się za kamerami. Tom jest przyzwyczajony do tego, że przez większość czasu ma wokół siebie pełno ochroniarzy ze względu na swoją sławę - mówi źródło, na które powołuje się The Sun.

Jednak taka sytuacja jest czymś całkiem nowym dla reżysera Christopher'a McQuarrie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Top Gun: Maverick" (2022) - zwiastun filmu.

Kontrowersyjne zarzuty

Jako pierwsze o sporze miały donieść francuskie media po tym, jak zwolniony z produkcji pracownik wszczął spór sądowy przeciwko Tomie Cruisowi, Christopherowi McQuarrie oraz Paramount Studios.

Mężczyzna był zatrudniony do poszukiwania lokalizacji dla scen kaskaderskich, w tym sceny poważanego wypadku kolejowego. W praktyce żadne z jego propozycji nie zostały zrealizowane w czasie produkcji. Od tego czasu miał wysuwać twierdzenia o tym, że rosyjscy oligarchowie mogli finansować produkcje z udziałem Toma Cruise'a. Sugerował też, że FBI sprawdza finanse Paramount Studios. Żadne z tych zarzutów nie zostały oficjalnie potwierdzone przez służby.

Cruise i McQuarrie współpracują obecnie nad dwuczęściowa kontynuacją "Mission: Improssible", która do kin ma trafić na przełomie 2023 i 2024 roku. Obecnie na wielkim ekranie można oglądać "Top Gun: Maverick", którego McQuarrie był scenarzystą.

Tom Cruise miał być obiektem śmiertelnych pogróżek między innymi w latach 2008 i 2016, kiedy na cel wzięli go przeciwnicy kościoła scjentologicznego, do którego aktor należy od 1986 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić