aktualizacja 

Maja Staśko pokazała się w tym stroju. Wywołała burzę

452

W miniony weekend we wrocławskiej Hali Stulecia odbył się XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet. Nie zabrakło rozmów dotyczących gospodarki, biznesu, ekologii czy toczącej się w Ukrainie wojny. Niemal całą uwagę mediów przykuły jednak strój aktywistki Mai Staśko oraz nagroda dla Donalda Tuska.

Maja Staśko pokazała się w tym stroju. Wywołała burzę
Maja Staśko na Kongresie Kobiet - Instagram - @majakstasko (Inne)

W sobotę oraz niedzielę (8 i 9 października) odbył się XIV Kongres Kobiet pod hasłem "Moc jest w nas. Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji". Wydarzenie zorganizowano we wrocławskiej Hali Stulecia.

XIV Kongres Kobiet. Maja Staśko ubrała się nieodpowiednio?

W programie znalazły się debaty poświęcone m.in. gospodarce, przywództwu, ekologii, zdrowiu, kulturze, edukacji czy praworządności. Do paneli zaproszone zostały specjalistki oraz ekspertki w swoich dziedzinach, a pod koniec wydarzenia wręczono nagrody XIV Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet. Jedną z nich otrzymał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, co wywołało spore kontrowersje.

Na wydarzeniu pojawiła się Maja Staśko — feministka i aktywistka, która była także jedną z panelistek. Uwagę przykuł przede wszystkim jej strój, który przez niektórych uznany został za nieodpowiedni.

Aktywistka założyła na siebie bluzę, którą nie do końca zasunęła, odsłaniając znaczną część ciała. Strój Mai Staśko spotkał się z wieloma negatywnymi komentarzami na Twitterze, przed którymi aktywistka próbowała się bronić.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Maja Staśko była wyraźnie poirytowana tym, że zamiast o panelach towarzyszących wydarzeniu, uwagę skupia nagroda dla Donalda Tuska oraz jej strój.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do dyskusji na Twitterze włączyła się posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, która stwierdziła, że to właśnie Maja Staśko skupia się na swoim stroju, a nie na merytorycznych treściach kongresowych wystąpień. Obie panie wymieniły ze sobą kilka kąśliwych wiadomości.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co sądzicie o stroju Mai Staśko? Czy przekroczyła granicę dobrego smaku?

Zobacz także: Maja Staśko rozlicza się z konfliktu z Anną Lewandowską
Autor: OSK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić